Jednou vetou

Ružinov otvoril Areál hier Radosť, väčšina ihrísk naďalej zatvorená

Ružinovský starosta Martin Chren

foto: TASR

Mestská časť Staré Mesto tento týždeň opäť otvorila obľúbené detské ihrisko Slubekova záhrada

Bratislavský Ružinov otvoril Areál hier Radosť na Štrkovci, väčšina ďalších detských ihrísk zostáva zatvorená. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Martin Chren.

„Prísne a drahé pravidlá, ktoré jednoducho nedokážeme splniť na takmer stovke všetkých detských ihrísk v Ružinove, sú zároveň dôvodom, prečo väčšina ostatných ihrísk nie je oficiálne otvorená a ich využívanie je na vlastné riziko,“ vysvetlil Chren a dodal, že otvorenie najväčšieho detského ihriska v Bratislave bolo možné vďaka tomu, že je v správe Ružinovského športového klubu, ktorý sa o areál denne stará a dodržiava prísne hygienické pravidlá stanovené Úradom verejného zdravotníctva.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto tento týždeň opäť otvorila obľúbené detské ihrisko Slubekova záhrada. Čas núteného uzatvorenia využila mestská časť na opravy, ktoré by inak obmedzili prevádzku ihriska.

„Okrem kompletnej opravy povrchu schodov sme vymenili rampu pre kočíky. Jej rozmery aj tvar sme konzultovali okrem odborníkov na bezpečnosť aj s tými najpovolanejšími, mamičkami. Ich skúsenosti a požiadavky sme pretavili do účelnej rampy, na ktorú sa zmestia všetky kočíky a hore i dolu sa dostanú bezpečne a bez problémov,“ uviedla mestská časť. Pri návšteve detských ihrísk aj naďalej platia bezpečnostné opatrenia, a to ochrana tváre rúškom a dodržiavanie dvojmetrových odstupov.

Ružinov reaguje na zvýšené výdavky počas pandémie, zoberie si úver

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru