Jednou vetou

Ružinov príde v dôsledku krízy tento rok o jeden až štyri milióny eur

Ružinovský starosta Martin Chren

foto: TASR

Mestská časť pripravuje návrh presunov v rozpočte vo výške takmer štvrť milióna eur.

Bratislavská mestská časť Ružinov príde v dôsledku krízy o jeden až štyri milióny eur. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Martin Chren.

„Prvé prepočty ukazujú, že Ružinov stratí jeden až štyri milióny eur oproti schválenému rozpočtu. Drvivá väčšina tohto je očakávaný výpadok na dani z príjmov,“ uviedol starosta a dodal, že ďalším výdavkom sú náklady na krízovú situáciu.

„Aktuálne pripravujeme návrh presunov v rámci rozpočtu vo výške skoro štvrť milióna eur, čo sú peniaze práve na pomoc v kríze, pomoc odkázaným, rúška a ochranné prostriedky,“ doplnil Chren.

Aktuálne náklady mestskej časti tvoria okrem nákladov na ochranné pomôcky napríklad aj straty nájomného z uzavretého Trhoviska Miletičova.

Ružinov sa pripravuje napríklad aj na distribúciu stravy a potravinových balíčkov.

PRVORADÉ JE ZDRAVIE. POTOM PRÍDU PENIAZE.Mimoriadna situácia kvôli koronavírusu bude žiaľ mať aj obrovský vplyv na…

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Streda 25. marca 2020

 

„Časť potrebných financií pôjde zo zrušených kultúrnych aktivít, budeme šetriť na sebe. Napríklad všetky autá na našom úrade majú 10 a viac rokov, chceli sme tento rok kúpiť nové, ale to počká a vydržíme, zrušili sme to,“ vysvetlil Martin Chren a dodal, že aj vďaka šetreniu mestská časť distribuovala rúška pre takmer tisícku najohrozenejších – seniorov.

„Stále na tom nie sme tak, aby sme vedeli rúško poskytnúť každému seniorovi, nemajú ich dosť ani nemocnice a seniorov u nás je 21 500,“ doplnil starosta s tým, že mestská časť čaká na rozhodnutia a pomoc vlády SR.

Mínus štyri milióny eur v rozpočte Ružinova by podľa Chrena znamenalo obrovské straty, pre ktoré by mestská časť tento rok nemohla uskutočniť veľa projektov a musela zásadne obmedziť verejné služby. „Chceli sme skrášliť Štrkovec, ale to sa dá preložiť o rok. Peniaze z investícií sa však nedajú použiť na bežné výdavky, aj keď niektoré investície sa zrejme odložia,“ doplnil starosta a dodal, že sú veci, na ktorých sa dá šetriť len veľmi ťažko.

„Neviem si predstaviť, že by sme museli zavrieť škôlky do konca roka či domovy dôchodcov. Kosenie vieme spomaliť, ale nemôžeme ho vypustiť úplne. A naše učiteľky či kuchárky v školách a škôlkach musia dostať zaplatené, aj ak sú práve teraz doma,“ uzavrel Chren.

Starosta bratislavského Ružinova informuje na sociálnej sieti obyvateľov aj niekoľkokrát denne o akuálnom dianí v mestskej časti:

Dnes sme sa žiaľ dozvedeli, že pozitívne testovaný na koronavírus bol jeden zo zamestnancov nášho Cultus Ružinov….

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Streda 25. marca 2020

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu