Ružinovské deti čaká mikulášska nádielka

Deti z bratislavského Ružinova sa môžu v stredu (6.12.) tešiť na mikulášsku nádielku. Na Zimný štadión Vladimíra Dzurillu zavíta Mikuláš najprv doobeda medzi škôlkarov a školákov, popoludní na tréningy hokejistov a krasokorčuliarov. Podvečer sa na neho môžu tešiť deti i dospelí v Parku Andreja Hlinku, kde atmosféru dotvoria vianočné piesne v podaní Karin Olasovej. TASR o tom informovala ružinovská hovorkyňa Marianna Šebová.

Podujatia na zimnom štadióne pripravuje mestská časť v spolupráci s Ružinovským športovým klubom. Školáci a škôlkari sa na návštevu môžu tešiť medzi 9.00 a 11.30 h, na poobedňajších tréningoch sa Mikuláš na ľadovej ploche objaví medzi 14.00 a 17.30 h.

Podvečerné podujatie pripravuje mestská časť s miestnou organizáciu Cultus Ružinov a v parku návštevníci Mikuláša privítajú od 17.00 h.

Ďalší Mikuláš by sa mal objaviť na zimnom štadióne počas zápasu 1. slovenskej hokejovej ligy mužov medzi domácim HC OSMOS Bratislava a HC Prešov Penguins. Deti majú naň vstup zdarma a od 18.00 h sa môžu tešiť aj na autogramiádu hokejistov.

„Výťažok zo stretnutia použijú organizátori na nákup pomôcok pre Ortopedickú kliniku Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, ktoré zástupcom nemocnice odovzdajú vo štvrtok 7. decembra,“ doplnila Šebová.

Mikulášske putovanie bude následne pokračovať v piatok 8. decembra podvečer v Spoločenskom dome Nivy.

Môže vás zaujímať

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre kamióny uzatvorené