Ružomberok: Počet mestských lokalít s bezplatným internetovým pripojením stúpne

Ilustračné foto

foto: TASR

Počet lokalít v Ružomberku s bezplatným internetovým pripojením pre verejnosť stúpne. Hovorca mesta Viktor Mydlo informoval, že WiFi prístupové body pribudnú na viacerých miestach komunitného života. Nainštalujú ich napríklad na Námestí Andreja Hlinku, na Dončovej ulici, Námestí slobody, pri synagóge, na sídlisku Klačno či železničnej stanici.

Obyvatelia a návštevníci mesta budú mať bezplatné pripojenie k širokopásmovému internetu s minimálnou rýchlosťou 30 megabitov za sekundu. „Po prihlásení do WiFi zóny sa používateľovi zobrazí mestská stránka, na ktorej nájde všetky dôležité údaje či kontakty. Z nej sa kedykoľvek môže presunúť na ľubovoľnú inú internetovú stránku,“ priblížil ružomberský hovorca.

Bratislava: Nové Mesto vytvorí prvú wifi zónu v parku na Račianskom mýte

Projekt zrealizujú z prostriedkov od Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 14.250 eur. Spoluúčasť mesta je 750 eur. Podľa primátora Igora Čombora je zavedenie takejto služby istou formou modernizácie centier a miest komunitného života. „Do budúcnosti chceme viac pracovať na projektoch, ktoré udržia naše malé mesto v rovnakej rýchlosti rozvoja ako väčšie mestá na Slovensku,“ povedal.

Po kompletnej realizácii projektu WiFi pre teba plánuje vedenie mesta osadiť vysielače aj v iných častiach Ružomberka. Vytvorenie ďalších prístupových bodov však už bude v plnej réžii mesta.

Môže vás zaujímať

Trnavská nemocnica vymenila 303 lôžok, z nich je 30 pre deti