Jednou vetou

Rybníček už na parlament nepomýšľa, chce opäť kandidovať na primátora

Primátor Trenčína Richard Rybníček

Foto: TASR

Trenčiansky primátor Richard Rybníček nateraz nepokračuje v zakladaní strany TOSKA ani neplánuje vstup do inej strany. Chce sa pokúsiť obhájiť post primátora Trenčína.

„Prioritou je pre mňa mesto Trenčín a moja opätovná kandidatúra,“ povedal pre TASR v reakcii na otázky, či pokračuje v zakladaní strany TOSKA, alebo uvažuje o vstupe do inej strany. Založenie vlastnej strany oznámil v roku 2016. Dosiaľ nevznikla. Rybníček mal ponuku od KDH ísť do jeho predsedníctva. To primátor neprijal ani si to ešte nerozmyslel. Kresťanským demokratom však drží palce. Rovnako sa neplánuje pridať k hnutiu Starostovia, ktoré zakladá starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa.

„Nemám ambíciu angažovať sa v žiadnom politickom subjekte, ani existujúcom, ani vznikajúcom. Sústreďujem sa na mesto Trenčín a moju opätovnú kandidatúru,“ povedal pre TASR Rybníček. V politike sa podľa jeho slov nedá nikdy nič vylúčiť. „Neviem, čo bude v budúcnosti, ale absolútna priorita je teraz pre mňa Trenčín a kandidatúra,“ doplnil.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru