Jednou vetou

S požiarom pilín v Domaniži bojovalo 20 profesionálnych a dobrovoľných hasičov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Dvanásť profesionálnych hasičov z Považskej Bystrice a zo Žiliny na piatich kusoch techniky zasahovalo v utorok (25. 6.) pri požiari pilín v areáli drevovýroby v obci Domaniža v Považskobystrickom okrese.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík, požiar zasiahol piliny voľne uskladnené v priestore za výrobnou halou, časť sila a strechu kontajneru, ako aj priľahlú lúku s rozlohou asi 40 x 20 metrov, ktorá bola v blízkosti lesného porastu. Na lokalizácii požiaru sa podieľalo aj osem zamestnancov prevádzky.

Kolapsov z tepla pribudlo, záchranári pomáhali 84 pacientom

„Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch postupne nasadili päť hasebných prúdov za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Po lokalizácii požiaru boli uskladnené piliny pomocou nakladača odvážané na voľné priestranstvo a zalievané vodou. Súčasne príslušníci HaZZ vyhľadávali a likvidovali skryté lokálne ohniská a požiarisko priebežne monitorovali termovíznou kamerou,“ doplnil Petrík s tým, že požiar zlikvidovali asi za tri hodiny.

Profesionálnym hasičom asistovalo aj osem dobrovoľných z obce Pružina a z považskobystrickej mestskej časti Považská Teplá s dvomi cisternovými vozidlami. „Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ uzavrel hovorca.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru