Jednou vetou

Sad Janka Kráľa sa prenesie do prvej polovice minulého storočia

Sad Janka Kráľa

Foto: Wikimedia

Bratislavský Sad Janka Kráľa sa v nedeľu prenesie do prvej polovice minulého storočia, a to v rámci podujatia Bratislavský dobový piknik 2018. Ten je súčasťou celovíkendového festivalu v uliciach hlavného mesta s názvom Urban Art Festival vol.2. Organizátorom je Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism spolu s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK).

Ako ďalej TASR informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, ľudia sa tak na pikniku prenesú v čase, a to do éry medzi rokmi 1900 až 1950. Podujatie sa ponesie v duchu prvej polovice minulého storočia s hudbou 30. a 40. rokov. Súčasťou budú i dobová módna prehliadka, tanečné workshopy či prednášky o slávnych návštevách Bratislavy v medzivojnovom období.

Čítajte viac: V pondelok sa pripravte na to, že autobusy v Bratislave pôjdu v iných časoch

„Deky po babičke, piknikové košíky, termoska s kávou, bedminton či hlinené guľôčky, pre mnohých z nás je to už dávno zabudnutá nostalgia minulosti, keď sme ešte mali na všetko čas,“ píšu organizátori na webe festivalu. Ak prídu ľudia dobovo oblečení alebo dobovou módou inšpirovaní, dotvoria podľa organizátorov atmosféru pikniku.

Piknik je súčasťou festivalu, ktorý sa v uliciach hlavného mesta začal v sobotu (30.6.). Celý program nájdu záujemcovia na webovej stránke www.urbanartfestival.sk.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek