Jednou vetou

Saková: Obce majú dostať peniaze na obnovu požiarnych zbrojníc do konca októbra

Ministerka vnútra Denisa Saková

Foto: TASR

O dotácie na rekonštrukciu či výstavbu požiarnych zbrojníc požiadalo 794 žiadateľov. Prezídium Hasičského a záchranného zboru žiadosti preverovalo a všetky obce, ktoré splnili formálne náležitosti výzvy, by mali mať peniaze na svojich účtoch do konca októbra. Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). V rámci parlamentnej Hodiny otázok sa jej na to pýtal poslanec Ján Senko (Smer-SD).

„Do termínu 6. apríla predložili svoje žiadosti o poskytnutie dotácie, prezídium tieto všetky žiadosti preverovalo. Po všetkých procesných krokoch sme vyhodnotili jednotlivé žiadosti, komisia zasadla, posúdila všetky žiadosti a môžem povedať, že všetky žiadosti, ktoré formálne spĺňali všetky náležitosti zverejnenej výzvy, boli odsúhlasené,“ uviedla ministerka.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Problém podľa nej nastal trochu tým, že rezort nemal dostatok finančných prostriedkov, aby jednotlivé žiadosti naplnili. „Ale môžem povedať, že tieto finančné dodatočné zdroje sme našli v rozpočte ministerstva vnútra a budeme všetky peniažky posielať v priebehu niekoľkých dní a sľubujem, že do konca októbra by všetky obce, ktoré splnili formálne náležitosti výzvy mali mať tieto peniaze na svojich účtoch,“ uzavrela Saková.

Môže vás zaujímať

Slovensko má takmer po roku opäť prípad afrického moru ošípaných, tentokrát v obci Čierna