Jednou vetou

Sečovce: Poplašnú správu o bombe šíril podľa polície 15-ročný chlapec

Ilustračné foto

Foto: TASR

Z prečinu šírenia poplašnej správy polícia obvinila 15-ročného Mareka z okresu Trebišov. Ide o prípad nahlásenia údajnej bomby v supermarkete v Sečovciach 5. decembra, anonym zavolal na tiesňovú linku 112 integrovaného záchranného systému.

„Obvinený mladík svojim konaním úmyselne spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia časti obyvateľstva tým, že rozšíril nepravdivú poplašnú správu, ktorá sa vykonanými bezpečnostnými opatreniami nepotvrdila. Zároveň spôsobil škodu na ušlom zisku v čase odstávky obchodného centra približne vyčíslenú na 5000 eur,“ informovala vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia v Žilinskom kraji upozorňuje na zvýšenú hustotu áut na hlavných ťahoch

Polícia po nahlásení údajnej bomby vykonala bezpečnostné opatrenia, na miesto boli vyslané policajné hliadky aj psovod so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín, z objektu evakuovali všetky osoby. Pyrotechnická prehliadka skončila s negatívnym výsledkom.

Obvinený mladík je stíhaný na slobode. „Za uvedený skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na jeden až päť rokov, v prípade mladistvej osoby sa trestná sadzba znižuje na polovicu,“ uviedla Ivanová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru