Jednou vetou

Šéf kraja J. Lunter podpíše memorandá o spolupráci so SZĽH a UMB

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter

Foto: TASR

Memorandum so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), ktorého cieľom je vzájomná spolupráca s Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) a Memorandum o spolupráci s banskobystrickou Univerzitou Mateja Bela (UMB) podpíše na budúci týždeň šéf kraja Ján Lunter. TASR o tom vo štvrtok informovala Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK.

„Predseda BBSK sa v utorok (18. 6.) stretne s hokejistami Michalom Handzušom, majstrom sveta z Göteborgu a bývalým hráčom NHL, Miroslavom Šatanom, generálnym manažérom slovenských hokejových reprezentácií, Richardom Pavlikovským a prezidentom SZĽH Martinom Kohútom. Cieľom spolupráce je vytvoriť také podmienky, aby deti i verejnosť mohli bezplatne vstupovať na školské športoviská. Vytvoriť podmienky na to, aby mohli športovať a nastaviť v našich štruktúrach inovatívny výchovný športovo-vzdelávací systém. Vznikne tiež regionálny rozvojový program,“ uviedla Glevická.

Lunter podáva žalobu na súd, pre cestujúcich sa tým od roku 2019 nič nemení

Vo štvrtok (20. 6.) na pôde univerzity Lunter a riaditeľka Rozvojovej agentúry BBSK Gabriela Stopková spečatia vzájomnú spoluprácu s rektorom UMB Vladimírom Hiadlovským. Pri tejto príležitosti predstavia novú službu tlmočenia do posunkovej reči pre nepočujúcich.

„Partneri plánujú spolupracovať napríklad vo výskume a výmene informácií, rozvoji sociálnej ekonomiky, cestovného ruchu, pri riešení a implementovaní národných a medzinárodných výskumných projektov, ako i stážach pre študentov,“ dodala Glevická.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru