Jednou vetou

Sem sa oplatí cez víkend „zablúdiť“, alebo máte lepší nápad?

fotokoláž: hlavne.sk
Hľadá sa majster biča, budú aj hody, alebo piknik pre celú rodinu. Prípadne jedna známa "nočná klasika", ktorá má už tradíciu aj na Slovensku. Opäť sa dá vyberať z ponuky, ktorú sme pripravili na tretí májový víkend. Najradšej by sme vybavili aj pekné počasie, ale všetko sa nedá...

Nech sa kdekoľvek cez víkend vyberiete, pribaľte si pršiplášť a dáždnik. Podľa SHMÚ má byť v sobotu malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a miestami prehánky alebo búrky. Zrána ojedinele hmla. Teploty 20 – 25 stupňov, na severe dodajú maximálne 18 st. V nedeľu podobne – jasno až polooblačno a môžu sa pritrafiť tiež prehánky alebo búrky. Teploty ako v sobotu.

Noc múzeí a galérií 2018

V sobotu sa na viac ako 100 miestach po celom Slovensku bude konať už po štrnásty raz Noc múzeí a galérií. Do neskorých večerných hodín budú pre návštevníkov pripravené výstavy, autorské výklady, tvorivé dielne, animácie či prehliadky.

Petrova Ves: Záhorím prejdú historické vozidlá už po tridsiatykrát

Napríklad Múzeum mesta Bratislavy, ktoré oslavuje 150. výročie svojej existencie, chystá svetelnú šou na priečelí Starej radnice. Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravilo tematické prechádzky mestom, Mestské centrum kultúry Malacky otvorí novú výstavu o rodine Pálffyovcov. Viac nájdete aj na tomto linku.

foto: facebook

S celou rodinou do parku

Na dobrý výlet s celou rodinou pozývajú organizátori akcie pod názvom LESTIVAL. Základné súradnice sú – Kaštieľ Dolná Krupá, Hlavná 572/109, Dolná Krupá. To je asi podľa mapy tu. Zažiť môžete: Trh po krupansky, Diškut u nádhernej sekvoji, kde sa budú preberať rôzne zaujímavé témy. Ochutnať sa bude dať Krupanský gulášik, domáce pečené koláče, či len tak treba prísť a užívať si v húpacej sieti. Medzi búrkami sa to dá stihnúť, čo poviete?

Kaštieľ v Dolnej Krupej foto: wikipedia

Ša-la-la pod Strečnom

Obec Strečno srdečne pozýva na ďalší ročník tradičného kultúrno-spoločenského podujatia s názvom: Strečnianske hody 2018. Škoda, že pre milovníkov čísiel neuvádzajú o koľkáty ročník ide, buď zabudol organizátor, alebo si už nikto nepamätá. Dôležité je, že okrem klasiky – hudba, tanec, klobása sa objaví Ander z Košíc, alebo hudobná skupina Maxim Turbulenc a pochopiteľne priestor dostane aj ľudová hudba Strečnianka. Bol v pláne aj workshop o legendárnych kolónach pod Strečnom, ale túto časť programu zatiaľ oficiálne nikto nepotvrdil.

Kolóna pod Strečnom, ilustračné foto

Tresky, plesky vo Vlkanovej

Pre niektorých netradične vyznie tip na sobotu a nedeľu. Vo Vlkanovej sa konajú II. Majstrovstvá Slovenska v hádzaní nožom a sekerou, kde sa bude súčasne konať prvý ročník súťaže Majster biča. Súťaž zahrnie tradičné aj doplnkové vrhačské súťaže.

Ukázali ich všetkým: Toto sú mamy našich hviezd!

Majster biča 2018 je súťaž zameraná na presnosť pri zasahovaní cieľov bičom. Odporúčaný je honácky bič amerického typu. Do uzávierky sa nám nepodarilo zistiť, či príde aj Peter Bič Project, ktorý by aspoň podľa mena mohol prevziať patronát nad podujatím 🙂 Určite však nepríde Chuck Norris, ten sem aspoň hodil svoju foto:

Chuck Norris vo filme Octagon (1980) foto: facebook

Málo citov? Navštívte Banku lásky

Do tohtoročného podujatia Noc múzeí a galérií sa v sobotu 19. mája po prvý raz zapojí so svojou najväčšou atrakciou Bankou lásky banskoštiavnické Epicentrum lásky v Dome Maríny.

„Už túto sobotu od 19.00 h do polnoci bude Banka lásky otvorená pre širokú verejnosť zdarma,“ informovala PR manažérka Epicentra lásky Katarína Javorská s tým, že zároveň tu bude prebiehať pokus o vytvorenie slovenského rekordu v reťazovom čítaní básne Marína – Najdlhšej ľúbostnej básne na svete.

V Nitrianskom kraji vzniká nová pútnická Cyrilo-metodská cesta

Banka lásky je jedinou bankou na svete, kde si páry, jednotlivci, ale aj rodiny môžu uschovať svoj príbeh lásky. Je vytvorená z 2900 veršov oficiálne – Najdlhšej ľúbostnej básne sveta a nachádza sa tu takmer 100.000 Schránok lásky. Každá reprezentuje písmeno, znak alebo medzeru Sládkovičovej Maríny.

Majiteľov Schránok Lásky v Banskej Štiavnici stále pribúda. V tejto obrovskej matrike sú zapísaní ich majitelia. FOTO: instagram.com/Epicentrum lásky

Máte zaujímavý tip na víkend z vášho okolia? Dajte nám vedieť, aby sme ostatným dali vedieť, napíšte na redakcia@hlavne.sk

 

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru