Jednou vetou

Senica bude mať v roku 2019 kapitálové výdavky vo výške takmer tri milióny eur

Ilustračná foto

foto: pixabay.com

Mestskí poslanci schválili vo štvrtok (21. 3.) rozpočet mesta pre rok 2019. Vyplýva z neho, že sa do kapitálových výdavkov dostali investície vo výške takmer tri milióny eur. Ide skoro o dvojnásobné navýšenie oproti predchádzajúcemu roku.

Desiatky dobrovoľníkov čistia okolie rieky Slatina od odpadkov

„Je to z dôvodu eurofondových projektov. Konkrétne ide o revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku v Sotinej, ktorá sa už začala. Je to projekt, ktorý sme rozbehli už v minulom roku, ale realizácia prebieha až teraz. Okrem toho čakáme, ako sa skončí verejné obstarávanie na dodávateľa rekonštrukcie objektu národnej kultúrnej pamiatky Sokolovne. Tieto dva projekty sú vo výške takmer 1,5 milióna eur,“ uviedol vedúci finančného oddelenia Róbert Mozolič.

„Skoro 90 percent investícií je už rozbehnutých bývalým vedením a nezostávalo nič iné, ako to dokončiť. Do rozpočtu sa tak nedostali niektoré nové investície,“ doplnila poslankyňa mestského zastupiteľstva Ľubica Vyletelová.

Ako ďalej dodala, projekty, ktorých realizácia v rozpočte chýba, sú predovšetkým rekonštrukcia zimného štadióna, domu smútku a druhá etapa obnovy verejného osvetlenia.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

„Ak berieme do úvahy iba investície do rekonštrukcie zimného štadióna a domu smútku, ide zhruba o sumu 700.000 eur. Na to potrebujeme získať finančné prostriedky buď z predaja prebytočného majetku mesta, alebo by sme to realizovali v priebehu roka investičným úverom,“ doplnil vedúci finančného oddelenia.

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú