Jednou vetou

SHMÚ: Vianoce budú so zrážkami, snežiť bude na horách a v tejto časti Slovenska

Ilustračná foto

Foto: TASR

Meteorológovia očakávajú na Vianoce oblačné počasie so zrážkami, miestami snehovými. Teploty na Štedrý deň dosiahnu 1 až 7, na juhozápade 10 stupňov Celzia. Počas ďalších sviatočných dní by sa malo mierne ochladiť. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„Počas vianočných sviatkov bude veľa oblačnosti a na viacerých miestach očakávame zrážky, ktoré budú na horách a miestami, najmä na východnom Slovensku aj v nižších polohách, snehové. Je tak pravdepodobné, že na Štedrý deň bude miestami aj v nižších polohách snehová pokrývka, s najväčšou pravdepodobnosťou na východe nášho územia,“ priblížil meteorológ Miroslav Šinger s tým, že na Štedrý deň teplota vystúpi zväčša na 1 až 7 stupňov Celzia, na juhozápade bude lokálne okolo 10 stupňov Celzia.

Tip: Ako sa do Vianoc nezblázniť. Kuchynské zlepšováky na poslednú chvíľu

Na Prvý a Druhý sviatok vianočný sa trochu ochladí, maximá dennej teploty budú v intervale -2 až +5 stupňov C. V noci teplota poklesne na +2 až -5 stupňov C, v dolinách ojedinele aj chladnejšie.  „V predpovedi počasia na vianočné sviatky je však stále určitá neistota, preto sa môže čiastočne meniť,“ uzavrel Šinger, podľa ktorého budú denne aktualizované predpovede na webe SHMÚ.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru