Jednou vetou

SHMÚ: Vietor a zrážky na severnom Slovensku majú postupne ustávať

Ilustračné foto.

Foto: unsplash.com

V sobotu majú k večeru na severnom Slovensku postupne aspoň sčasti ustávať zrážky. TASR o tom informovala Hydrologická informačná a predpovedná služba Žilina Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

V sobotu má byť oblačno až zamračené a miestami slabý dážď alebo prehánky. Na horách sa môže vyskytnúť aj sneženie. Vo východnej polovici územia bude miestami zmenšená oblačnosť a zrážky len ojedinele. K večeru budú postupne čiastočne ustávať.

Najvyššia denná teplota bude osem až 13 stupňov, v Žilinskom kraji a na severnom Spiši miestami štyri až osem stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov má byť okolo mínus troch stupňov.

Turisti pozor: Zvýšené lavínové nebezpečenstvo platí vo všetkých pohoriach

Fúkať bude západný až severozápadný vietor 4 až 9 m/s, pod Tatrami ojedinele okolo 12 m/s (15 až 35, 45 km/h), v nárazoch okolo 15 m/s (55 km/h).

Na horách sa vyskytne búrlivý vietor až víchrica. Vietor bude postupne slabnúť. Predpokladaný úhrn zrážok bude do dvoch milimetrov a nad 1200 metrov do dvoch centimetrov.

Na základe predpovedaného vývoja počasia hydrometeorológovia očakávajú na tokoch v povodí horného a stredného Váhu ustálenosť až pokles vodných hladín. Hladiny tokov pod vodnými dielami budú ovplyvňované manipuláciou.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne