Jednou vetou

Silný vietor zabil v Nitre 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti

Silný vietor, v dôsledku ktorého padol strom, zabil v Nitre 14-ročné chlapca zranil ďalšie dve deti. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti a zároveň ju potvrdila. Tragédia sa stala na cyklistickej ceste na nábreží rieky za futbalovým štadiónom pod Zoborom, žiaci základnej školy tam boli na prechádzke.

aktualizované: 15:01

Na mieste nehody sú momentálne záchranári, hasiči, polícia i psychologický intervenčný tím, priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga. „Zasahujúci hasiči pomohli vyslobodiť tri deti spod spadnutého stromu. Dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru a jedno, žiaľ, utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedal. Zranené deti previezli do nemocnice.

SHMÚ varuje pred silným vetrom na celom Slovensku aj na horách

„Môžem potvrdiť, že sme o 12.12 h prijali na tiesňovú linku 155 výzvu o pomoc, podľa ktorej zavalil strom maloleté osoby a jedna z nich nejaví známky života,“ doplnila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová s tým, že zásah stále trvá.

Ako doplnil Varga, hasiči už pre silný vietor absolvovali počas pondelka desiatky výjazdov. „Neustále zasahujeme v okresoch Nové Zámky, Levice, v okolí Štúrova, ale najhoršia situácia je v Nitrianskom kraji,“ dodal Varga.

Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť rodine dieťaťa

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť rodine dieťaťa, ktoré v pondelok zabil v Nitre strom spadnutý v dôsledku vetra. Dúfa, že ďalšie zranené deti dostanú čo najlepšiu opateru a budú v poriadku.

„S pohnutím a so smútkom som prijala správu o tragickej smrti mladého dievčaťa a vážnom zranení ďalších mladých ľudí v Nitre, ktoré zapríčinil silný vietor. Myšlienkami som s rodinami obetí tohto nešťastia,“ uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Zranené deti sú mimo ohrozenia života

Dve zranené deti, ktoré zasiahol spadnutý strom v Nitre, sú mimo ohrozenia života. Potvrdila to hovorkyňa nitrianskej fakultnej nemocnice Tatiana Timková.

Nemocnica bližšie nešpecifikovala, aké zranenia deti po zásahu padajúcim stromom utrpeli. „Podľa informácií od lekárov si zranenia jedného z detí vyžiadali operačný zákrok. Druhé musí podstúpiť ešte niekoľko vyšetrení. Dôležité je, že obe deti sú mimo ohrozenia života,“ doplnila Timková.

Môže vás zaujímať

VYŠNÁ BOCA: Auto spadlo do rokliny, spolujazdec zomrel