Jednou vetou

Silný vietor zabil v Nitre 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti

Silný vietor, v dôsledku ktorého padol strom, zabil v Nitre 14-ročné chlapca zranil ďalšie dve deti. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti a zároveň ju potvrdila. Tragédia sa stala na cyklistickej ceste na nábreží rieky za futbalovým štadiónom pod Zoborom, žiaci základnej školy tam boli na prechádzke.

aktualizované: 15:01

Na mieste nehody sú momentálne záchranári, hasiči, polícia i psychologický intervenčný tím, priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga. „Zasahujúci hasiči pomohli vyslobodiť tri deti spod spadnutého stromu. Dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru a jedno, žiaľ, utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedal. Zranené deti previezli do nemocnice.

SHMÚ varuje pred silným vetrom na celom Slovensku aj na horách

„Môžem potvrdiť, že sme o 12.12 h prijali na tiesňovú linku 155 výzvu o pomoc, podľa ktorej zavalil strom maloleté osoby a jedna z nich nejaví známky života,“ doplnila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová s tým, že zásah stále trvá.

Ako doplnil Varga, hasiči už pre silný vietor absolvovali počas pondelka desiatky výjazdov. „Neustále zasahujeme v okresoch Nové Zámky, Levice, v okolí Štúrova, ale najhoršia situácia je v Nitrianskom kraji,“ dodal Varga.

Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť rodine dieťaťa

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť rodine dieťaťa, ktoré v pondelok zabil v Nitre strom spadnutý v dôsledku vetra. Dúfa, že ďalšie zranené deti dostanú čo najlepšiu opateru a budú v poriadku.

„S pohnutím a so smútkom som prijala správu o tragickej smrti mladého dievčaťa a vážnom zranení ďalších mladých ľudí v Nitre, ktoré zapríčinil silný vietor. Myšlienkami som s rodinami obetí tohto nešťastia,“ uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Zranené deti sú mimo ohrozenia života

Dve zranené deti, ktoré zasiahol spadnutý strom v Nitre, sú mimo ohrozenia života. Potvrdila to hovorkyňa nitrianskej fakultnej nemocnice Tatiana Timková.

Nemocnica bližšie nešpecifikovala, aké zranenia deti po zásahu padajúcim stromom utrpeli. „Podľa informácií od lekárov si zranenia jedného z detí vyžiadali operačný zákrok. Druhé musí podstúpiť ešte niekoľko vyšetrení. Dôležité je, že obe deti sú mimo ohrozenia života,“ doplnila Timková.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne