Jednou vetou

Silvester 2018 v Bratislave ponúkne tradičný ohňostroj i svetelnú a hudobnú šou

Ilustračné foto

foto: TASR

Polnočný ohňostroj na Dunaji spojeným so svetelnou a hudobnou šou so scenériou dunajského nábrežia. Tak bude vyzerať vítanie nového roka 2019 v centre Bratislavy. Centrálnou zónou silvestrovských osláv v meste bude Námestie Ľudovíta Štúra, Hviezdoslavovo námestie a Rázusovo nábrežie. Ešte predtým však nebude chýbať tradičný silvestrovský beh cez bratislavské mosty.

Ohňostroj bude odpálený z plavidla uprostred rieky Dunaj s hudobnou kulisou na motívy slávneho valčíka Johana Straussa – Na krásnom modrom Dunaji. „Pred a počas ohňostroja bude paralelne prebiehať svetelno-laserová šou na Námestí Ľudovíta Štúra a Rázusovom nábreží, ktorú bude dopĺňať hudba slovenských a českých klasikov,“ informovala hovorkyňa mesta Bratislavy Zuzana Onufer. V rámci vizuálno-svetelnej šou bude pripravená nadrozmerná časomiera na Námestí Ľudovíta Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty roka 2018.

Aj politici sú len ľudia. Aké majú plány a čo nezvládli?

Bratislavčania a návštevníci mesta sa môžu prísť do centra zabávať na Silvestra už od 22. hodiny. Mestská časť Staré Mesto pripravila na Hviezdoslavovom námestí „warm-up party„. Diskotéka na námestí potrvá pod holým nebom až do zhruba 2. hodiny po polnoci. Na bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci budú dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi. Aj tento rok bude do centra osláv šesť kontrolovaných vstupov, na ktorých budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov, ako sú napríklad sklenené fľaše či ostré predmety.

Mesto Bratislava upozorňuje, že podľa jeho všeobecne záväzného nariadenia o pyrotechnike je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky. „Tieto opatrenia boli prijaté aj preto, aby si Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta mohli užiť silvestrovské oslavy bezpečne a bez akýchkoľvek nepríjemností,“ podotkla Onufer.

Novoročné tradície: Tieto vás zaručene dostanú!

Hlavné mesto žiada ľudí, ktorí sa chystajú oslavovať Silvestra v centre mesta, aby v prípade dopravy uprednostňovali MHD pred automobilovou dopravou. Na Silvestra budú denné linky MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim „pracovný deň – školské prázdniny“. Nočná doprava bude počas celej noci posilnená mimoriadnymi linkami či vypravením vozidiel s vyššou kapacitou.

Pre automobilovú dopravu bude počas silvestrovskej noci uzatvorené Vajanského nábrežie a Námestie Ľudovíta Štúra od 22. hodiny a premávka tu bude opäť obnovená až v Novom roku (1. 1.) po 2.30 h. Magistrát deklaruje, že ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané aj celé centrum mesta.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru