Skalická Protherm Production predstavila svoju dlhodobú stratégiu

Skalická Protherm Production

foto: TASR

Dlhodobú stratégiu v oblasti digitalizácie, robotizácie a cesty k priemyslu 4.0 predstavila skalická spoločnosť Protherm Production, ktorá je súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

„Už pred príchodom tohto trendu sme boli v niektorých oblastiach na pokročilej úrovni digitalizácie. S tímom pracujeme na 22 oblastiach, ktoré s digitalizáciou úzko súvisia,“ informoval Tomáš Šlambora z Prothermu.

Ide napríklad o využitie kolaboratívnych robotov, mobilných aplikácií, asistenčných systémov, rozvoj autonómnej vnútropodnikovej logistiky či testovanie nových technológií, ktoré by mohli byť implementované v budúcnosti.

Prínosom konceptu priemyslu 4.0 má byť úzke prepojenie výrobných strojov, zariadení a ľudí, ktoré zvýši efektívnosť, zníži náklady a šetrí zdroje. V skalickej spoločnosti v súčasnosti riadi automatický systém montážne postupy, montážne linky a všetky elektrické zariadenia nainštalované na týchto linkách.

Mladí ľudia dlhujú najmä mobilným operátorom

„Vďaka tomu dokážeme na jednej linke bez problémov vyrábať 200 rôznych typov kotlov na dennej báze. Devízou tohto systému je, že dokáže riadiť aj logistické procesy,“ doplnil Šlambora.

Spoločnosť zavádza aj zmeny v rámci údržby strojov a zariadení. Sleduje vopred definované parametre a v prípade dosiahnutia kritických hodnôt je privolaná údržba.

„Ide o projekt prediktívnej údržby, ktorý sme odštartovali tento rok na niekoľkých zariadeniach a procesoch,“ dodal Šlambora.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave