Jednou vetou

Škody po požiari píly v Spišskej Belej vyčíslili na 500.000 eur

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Požiar píly v katastri Spišskej Belej, okres Kežmarok, ktorý vypukol v noci z pondelka (10. 6.) na utorok (11. 6.), spôsobil škody vo výške 500.000 eur. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým,, že požiar v jednej z firiem nahlásil 34-ročný muž zo Spišskej Belej na linku 158.

„V pondelok vo večerných hodinách z doposiaľ nezistených príčin vznikol požiar v objekte, ktorý slúži na spracovanie drevnej hmoty. Oheň zasiahol aj okolité prístrešky na piliny a štiepku. Elektroinštalácia, ako aj pracovné stroje boli komplet zničené. Išlo o rámovú rozmetaciu a skracovaciu pílu a tiež dopravníkové pásy,“ konkretizovala hovorkyňa.

Požiar na psychiatrickej klinike na Ukrajine neprežilo 6ľudí

Poškodená spoločnosť škodu vyčíslila na stovky tisíc eur. Pri likvidácii požiaru nedošlo k žiadnym zraneniam osôb. Dobrovoľní i profesionálni hasiči oheň likvidovali 12 hodín.

„Kežmarský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovanie cudzej veci. Polícia intenzívne preveruje všetky okolnosti tohto prípadu,“ uzavrela Ligdayová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru