Jednou vetou

Smer opúšťajú traja poslanci mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici

Premiér Robert Fico.

Foto: TASR

Banskobystrický viceprimátor Martin Turčan a dvaja poslanci Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici Katarína Čižmárová a Matúš Molitoris opúšťajú väčšinový poslanecký klub vo volebnom období 2014-2018 a zakladajú vlastný. Jeho názov je Srdcom Bystričania. Turčan o tom v pondelok informoval TASR.

Všetci traja volení zástupcovia odovzdali primátorovi Jánovi Noskovi žiadosť na vystúpenie z poslaneckého klubu SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS a informovali ho o založení vlastného klubu. Rovnako ho požiadali o úpravu názvu pôvodného klubu, a teda vymazanie názvu politickej strany SDKÚ-DS, ktorej kandidátmi boli v čase volieb v roku 2014. „Po dôkladnom posúdení okolností a závažnosti situácie, ktorá sa deje za ostatné dni na Slovensku, sme sa rozhodli založiť a pôsobiť vo vlastnom poslaneckom klube. Jeho názov sme zvolili Srdcom Bystričania, lebo nimi naozaj aj sme,“ konštatoval Turčan s tým, že aj napriek rozhodnutiu založiť vlastný klub, všetci traja politicky nezávislí poslanci chcú naďalej podporovať a prispievať k realizácii spoločného volebného programu primátora Noska.

Z 31 poslancov mestského parlamentu v Banskej Bystrici bude tak po vzniku nového poslaneckého klubu mať klub SMER-SD, SNS 12 poslancov, Banskobystrická alternatíva deväť, klub nezávislých piatich a Srdcom Bystričania troch poslancov. V zastupiteľstve pôsobia aj dvaja nezaradení.

Môže vás zaujímať

Na tajch Klinger sa vrátila plaváreň, finálny projekt má mať hodnotu 70-tisíc eur