Jednou vetou

Dopravný podnik v Bratislave začína postupne obnovovať premávku liniek MHD

Zima dala opäť o sebe vedieť a poriadne zaúradovala

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Premávka mestskej hromadnej dopravy v Bratislave sa začína pomaly obnovovať. Pre sneženie v hlavnom meste bola totiž premávka niektorých, najmä trolejbusových liniek do kopcovitých terénov v sobotu popoludní pozastavená.

aktualizované: 16:52

„Postupne začíname obnovovať premávku,“ uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Bude mať Bratislava nočného primátora? Mesto plánuje funkciu zriadiť

Problémy so zjazdnosťou komunikácií mali pre husté sneženie Dlhé diely, Koliba, Kramáre a tiež okolie Hradu a Mudroňovej ulice. Dopravný podnik pozastavil premávku na trolejbusovej linke 33 na Dlhých dieloch, na linkách 203 a 207 na Palisádach pri Hrade a na linkách 202, 207, 208 a 212 na Kollárovom námestí smerom na Hodžovo námestie. Nepremávali ani linky 44 a 144 na Kolibe a linka 139 v Karlovej Vsi.

Sneženie zastavilo premávku MHD v kopcovitých terénoch mesta

Pretrvávajúce sobotné sneženie v Bratislave zastavilo premávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) v kopcovitých terénoch. Trolejbusy nepremávajú ani na Kollárovom námestí.

„Z dôvodu silného sneženia nepremáva MHD v kopcovitých terénoch mesta,“ uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová. Nezjazdnosť komunikácií hlásia okrem Dlhých dielov aj na Kolibe, Kramároch, v okolí Hradu a Mudroňovej ulice.

VIDEO: Šialenec za volantom. Naháňačka ako v akčnej detektívke

Podľa Zelenej vlny RTVS nepremávajú trolejbusová linka 33 na Dlhých dieloch, linky 203 a 207 na Palisádach pri Hrade a linky 202, 207, 208 a 212 na Kollárovom námestí smer Hodžovo námestie. Nepremávajú ani linky 44 a 144 na Kolibe.

Sneženie  začína komplikovať premávku MHD na Dlhé diely

Sobotné sneženie v hlavnom meste začína komplikovať mestskú hromadnú dopravu na Dlhých dieloch v bratislavskej Karlovej Vsi. Uviedla to hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

„Niektoré vozidlá sa začínajú šmýkať,“ poznamenala Volfová. Zatiaľ však podľa nej v tejto lokalite problémy s prípadným meškaním niektorých spojov nahlásené nie sú. Odhadnúť ďalší vývin situácie sa momentálne nedá.

Bratislave hrozí obrovský kolaps. Na tieto cesty radšej zabudnite

Mestská hromadná doprava premáva v súčasnosti bez problémov po celom meste vrátane iných kopcovitých lokalít. „Inde premávame bez problémov všade,“ dodala Volfová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru