Sólymos pozastavil schvaľovanie nového návštevného poriadku TANAP-u

László Sólymos, minister Životného prostredia SR

Foto: TASR

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) pozastavil proces schvaľovania návrhu nového návštevného poriadku Tatranského národného parku (TANAP). Cieľom je vytvoriť dostatočný priestor pre diskusiu.


„Návštevný poriadok nášho najstaršieho národného parku musí predovšetkým rešpektovať ochranu prírody, ale zároveň musí byť moderný, prehľadný a spĺňať potreby návštevníkov národného parku,“ povedal Sólymos po stretnutí s predstaviteľmi iniciatívy Aj my sme Tatry, s ktorou rokoval o ich hromadnej pripomienke k návrhu.

Matečná nevymenuje nového šéfa Štátnych lesov TANAP-u

Po prijatí a zapracovaní všetkých návrhov a pripomienok bude pôvodný návrh návštevného poriadku TANAP-u podľa envirorezortu doplnený a v čo najkratšom čase prijatý.

Návrh nového návštevného poriadku, ktorý pripravila Správa TANAP-u pôvodne počítal s viacerými zmenami. Tie sa týkali najmä dĺžky sezónnej uzávery, obmedzení pre horolezcov aj psičkárov či regulácie geocachingu. Návrh kritizovali okrem iniciatívy aj Slovenský horolezecký spolok JAMES, vodáci, skialpinisti či iniciatíva Zvierací ombudsman.

Môže vás zaujímať

Cestári upozorňujú vodičov na viacerých úsekoch na hmlu