Jednou vetou

Spartakovci pôjdu už po 42. raz darovať krv, pozývajú dobrovoľníkov

Ilustračné foto

TASR

Už po 42. raz budú skalní fanúšikovia FC Spartak Trnava darovať krv na transfúznej stanici trnavskej Fakultnej nemocnice. Tradícia sa zachováva od roku 2007 a doteraz nebola prerušená. Odber sa uskutoční v piatok 27. apríla symbolicky deň pred jubilejným 150. derby Slovan - Spartak v Bratislave.

Na úplnom začiatku bol príspevok jedného diskutujúceho na klubovej webstránke spartak.sk. „Napísal, že v trnavskej nemocnici nemajú dostatok krvi a vyzval spartakovcov darovať tú našu – červeno-čírnú,“ informoval za aktivistov Štefan Horváth.

Odvtedy sa v pravidelných štvrťročných intervaloch stretáva v priemere 75 darcov, aby im zdravotníci Národnej transfúznej služby odobrali po pollitri vzácnej tekutiny. Svojou krvou chcú teraz pomôcť dvom konkrétnym onkologickým pacientom. Trojročnej Trnavčanke a vyše sedemdesiatročnej žene z Veľkých Kostolian.

Obe potrebujú na dlhodobú liečbu väčšie množstvo krvi a spartakovci im ju na čas zabezpečia, dodal Horváth. Na piatkový odber pozval nielen fanúšikov futbalového Spartaka, ale každého, komu to zdravotný stav dovolí. „Stretneme sa o 7. hodine na transfúznej stanici,“ vyzval Horváth.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru