Jednou vetou

Spišská Nová Ves: Žiak skolaboval počas behu chlapec, záchranári konštatovali smrť

Na Základnej škole Ing. O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi skolaboval v utorok počas telesnej výchovy žiak ôsmeho ročníka. Ako uviedla hovorkyňa Falck Emergency Katarína Načiniaková, chlapca sa nepodarilo oživiť a lekár musel skonštatovať smrť.

Tragické nešťastie sa odohralo v utorok pred obedom na multifunkčnom ihrisku školy. „Posádka rýchlej lekárskej pomoci Spišská Nová Ves bola privolaná k žiakovi ôsmeho ročníka, ktorý údajne po behu skolaboval,“ povedala Načiniaková.

V rozhorúčenom aute pred nemocnicou v Trstenej zomrelo dieťa

Ako ďalej doplnila hovorkyňa, po príchode sa na mieste nachádzal chlapec, u ktorého začala posádka ihneď s resuscitáciou. „Ani po veľkom úsilí našich kolegov sa chlapca nepodarilo oživiť, lekár musel skonštatovať smrť,“ uzavrela Načiniaková.

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová doplnila, že obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu. „Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenie a podľa výsledkov pitvy rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla s tým, že vzhľadom na prebiehajúce úkony a citlivosť uvedeného prípadu nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru