Jednou vetou

Spišské Bystré: Auto narazilo do skupiny detí

Vážna dopravná nehoda pri obci Spišské Bystré

foto: TASR

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej nehode pri obci Spišské Bystré v okrese Poprad.

aktualizované: 17:33

Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru informovala, že z doposiaľ nezistených príčin narazilo osobné auto do väčšieho počtu detí vo veku od päť do 12 rokov, pričom si udalosť vyžiadala predbežne 10 zranených. Podľa polície sa pri nehode zranilo až 12 detí. Vodič do nich narazil, lebo jeho auto údajne dostalo šmyk.

Na mieste zasahuje aj Vrtuľníková záchranná a zdravotná služba (VZZS).

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik pre TASR potvrdil, že podľa predbežných informácií si nehoda vyžiadala až 12 zranených detí, z toho dve sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia. „Vodič z Kežmarku bol viac-menej bez nejakých vážnych zranení, alkohol u neho zistený nebol. Pri jazde dostal šmyk, prevrátil sa na strechu a vrazil do detí, ktoré šli okolo. Ide o rómske deti, ktoré sa tam pohybovali,“ priblížil Džobanik s tým, že prípadom sa bude ďalej zaoberať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Poprade.

Ošetrený bolo 12 detí, ktoré následne previezli do nemocníc

V blízkosti cesty z Popradu smerom na Spišské Bystré sa nachádza rómska osada a pohyb jej obyvateľov popri vozovke je tam bežný.

Hovorkyňa VZZS Air Transport Europe Zuzana Hopjaková predbežne potvrdila, že jedného pacienta previezli letecky do nemocnice v Košiciach. „U nás bolo ošetrených šesť detí, dve ostali hospitalizované, jedno má ťažšie a jedno ľahšie zranenia. Ostatní pacienti smerovali na vyššie špecializované pracoviská,“ doplnila hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.

Hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová doplnila, že na mieste zasahovali okrem leteckých záchranárov aj štyri posádky ZZS. Po nehode ošetrili 12 zranených detí a previezli ich do nemocníc v Levoči, v Spišskej Novej Vsi, do Popradu a do Košíc. „Vzhľadom k tomu, že ide o deti, viac informácií k ich zdravotnému stavu neposkytneme,“ uviedla.

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú