Jednou vetou

Športoví nadšenci môžu spoznať Liptov na cyklovýletoch so sprievodcom

Ilustračné foto

TASR

Športoví nadšenci môžu každú nedeľu až do konca augusta spoznávať Liptov formou bezplatného cyklovýletu so sprievodcom. Najbližší výlet sa uskutoční túto nedeľu 29. júla. Nenáročná trasa povedie po Cyklokorytničke.

„Liptov má síce viac ako 800 kilometrov cyklotrás, no ešte stále nie je typickou cyklistickou destináciou. Aj preto chceme návštevníkom pomôcť v orientácií a dať im dobré tipy, kam ísť. Preto vznikol projekt nedeľných cyklovýletov so sprievodcom, vďaka ktorému spoznávajú záujemcovia región na dvoch kolesách,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Darina Bartková.

Rozvoj cyklistickej dopravy v bratislavskom Novom Meste pokračuje

Nedeľný cyklovýlet z Ružomberka ponúkne nenáročnú, rekreačnú trasu. Záujemcom bude dispozícii aj bezplatný cyklobus z Liptovského Mikuláša. „Kto nemá záujem o využitie cyklobusu, môže sa na štart Cyklokorytničky dopraviť z Ružomberka historickým vláčikom Korýtko,“ priblížila manažérka OOCR Región Liptov Katarína Šarafínová s tým, že pre záujemcov o kondične náročnejšiu cyklistiku bude v tento deň možnosť zapožičania si elektrobicyklov. Trasa povedie náročnejším horským terénom cez Smrekovicu.

Pre zdatných cyklistov je plánovaný aj nasledujúci nedeľný cyklovýlet, a to v prvú augustovú nedeľu. Pôjde o trasu do Kvačianskej doliny na tamojšie zachované Mlyny – Oblazy.

Zaujímavé miesta Slovenska možno spoznávať aj zo sedla bicykla

Projekt nedeľných cyklovýletov realizuje OOCR Región Liptov a používa naň prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 3500 eur.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek