Jednou vetou

Stálo to za to? Pre 20 eur až osem rokov väzenia!

22-ročný mladík z Martina si chcel prilepšiť. Na tom by nebolo nič zlé, ale spôsob, ktorý si vybral ho bude stáť slobodu. Navyše iba pre 20 eur.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Žiline obvinil zo zločinu lúpeže 22-ročného mladíka z Martina. Skutku sa mal dopustiť ešte vo februári v Žiline na ulici P.O. Hviezdoslava 1 v podchode železničnej stanice. Mladík mal vstúpiť do predajne potravín, po vstupe s rukami vo vreckách mal predavačke povedať, aby otvorila a ukázal na pokladňu.

Svoju požiadavku mal následne doplniť vyhrážkou, ktorú aj zopakoval, čím u predavačky vzbudil obavu o život a zdravie. Žena na to otvorila pokladňu a položila na predajný pult 20 € bankovku. Túto si mal mladík zobrať. Z predajne mal odísť na neznáme miesto. Predavačka žiadne zranenie neutrpela.

Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Lúpež za pár eur

STÁLA MU 20-EUROVÁ LÚPEŽ ZA TO? Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Žiline obvinil zo zločinu lúpeže 22 ročného mladíka z Martina. Skutku sa mal dopustiť ešte vo februári v Žiline na ulici P.O. Hviezdoslava 1 v podchode železničnej stanice. Mladík mal vstúpiť do predajne potravín, po vstupe s rukami vo vreckách mal predavačke povedať, aby otvorila a ukázať mal na pokladňu. Svoju požiadavku mal následne doplniť vyhrážkou, ktorú aj zopakoval, čím u predavačky vzbudil obavu o život a zdravie. Žena na to otvorila pokladňu a položila na predajný pult 20 € bankovku. Túto si mal mladík zobrať. Z predajne mal odísť na neznáme miesto. Predavačka žiadne zranenie neutrpela. Na prípade žilinská polícia intenzívne pracovala a v jej rukách napokon skončil 22 ročný Martinčan. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on 13. marec 2018

zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči