Jednou vetou

Stánok, v ktorom vypukol požiar, nepatril k mestským vianočným trhom

Na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol požiar. Vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt.

foto: TASR - HaZZ

Stánok na bratislavskom Hlavnom námestí, v ktorom vypukol v stredu popoludní rozsiahly požiar, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. Uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Takáto električka sa len tak nevidí. Pozrite sa, čo čakalo na cestujúcich!

„S hlavným mestom nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani hlavné mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva,“ podotkla hovorkyňa.

Neúspešný kandidát Mrva: Čo s ním teraz bude?

Stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

Video: Na Vianočných trhoch na hlavnom námestí v Bratislave horeli stánky

Na požiar upozornili podľa slov Onufer príslušníci mestskej polície, ktorí informovali hasičov. Mestskí policajti do ich príchodu zabezpečili miesto požiaru a ľudí, ktorí sa v blízkosti nachádzali, presúvali do bezpečia.

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v Bratislave budú najbližšie hodiny na základe požiadavky hasičov z bezpečnostných dôvodov uzatvorené.

„Vo štvrtok (29.11.) by už mali byť opäť otvorené. Hlavné mesto bude o tom informovať,“ spresnila Onufer.

Na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol v stredu po 15.30 h v jednom zo stánkov požiar a rozšíril sa na priľahlú budovu. Zranila sa jedna osoba.

Hasiči dohášajú požiar na Hlavnom námestí v Bratislave, zranil sa jeden muž

Škodu predbežne odhadujú na viac ako 200.000 eur. Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti boli evakuované.

Pri udalosti zasahovalo 25 hasičov so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Presná príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Vyjadrenie hlavného mesta k požiaru na Hlavnom námestíStánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol…

Uverejnil používateľ Bratislava – hlavné mesto SR Streda 28. november 2018

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru