Jednou vetou

Staronový primátor Ondrej Brendza zložil sľub

Na snímke primátor mesta Stropkov Ondrej Brendza

foto: TASR – Milan Kapusta

Novozvolení poslanci a primátor Stropkova sa v pondelok (26.11.) na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva ujali svojich funkcií.

Doterajší primátor Ondrej Brendza (nezávislý) v uplynulých voľbách získal spomedzi štyroch kandidátov 2566 hlasov, čo predstavuje vyše 80-percentnú podporu.

Na Slovensku treba v najbližších dňoch rátať so snehom a vetrom

„Volebné výsledky nás všetkých ukázali, že Stropkovčania chcú, aby sme pokračovali v tom, čo sme po voľbách v roku 2014 začali. Občania vtedy dali šancu aj novým tváram v zastupiteľstve. Došlo tak nielen ku generačnej výmene, ale predovšetkým k zmene myslenia, k zmene pohľadu na správu veci verejných, k zmene, ktorá je založená na rovnakých alebo podobných hodnotách vyznávaných v bežnom živote,“ povedal vo svojom príhovore Brendza.

Očakáva nové výzvy a zároveň podľa vlastných slov začína aj novú predvolebnú kampaň.

„Osemdesiat percent získaných hlasov je pre mňa opäť obrovským záväzkom a motiváciou, že nemôžem ani na malý okamih poľaviť z nastúpenej cesty. V zastupiteľstve došlo len k štyrom zmenám. Aj to je dôkaz toho, že tento poslanecký zbor má na to, aby pokračoval v úspešnom príbehu nášho Stropkova. Želám si, aby sme v Stropkovčanoch mohli spoločne budovať pocit hrdosti na svoje mesto,“ doplnil Brendza.

Nesrovnal podpisuje iba nevyhnutné zmluvy, deklaruje mesto

Svoj poslanecký mandát obhájila s jednou výnimkou aj väčšina poslancov predchádzajúceho zastupiteľstva. V 18-člennom zbore tak bude v najbližších štyroch rokoch pôsobiť 14 doterajších poslancov a k nim pribudli štyria noví.

Najpočetnejšie zastúpenie v novom mestskom parlamente majú nezávislí, ktorých je desať, strany KDH, SNS, Smer-SD a Národná koalícia majú po dvoch poslancov. Na ustanovujúcom zasadnutí poveril Brendza svojím zastupovaním doterajšieho viceprimátora Dušana Lukáča.

V Stropkove bude aj v tomto volebnom období pôsobiť päťčlenná mestská rada. Za jej členov poslanci zo svojich radov zvolili Dušana Lukáča, Daniela Hubáča, Milana Pavúka (všetci nezávislí), Petra Lehockého (KDH) a Tibora Paňka (Smer-SD).

Pri stropkovskom zastupiteľstve bude pracovať aj päť komisií zložených z poslancov a odbornej verejnosti.

Takáto električka sa len tak nevidí. Pozrite sa, čo čakalo na cestujúcich!

Posledným prejednávaným bodom zastupiteľstva bolo schválenie platu primátora. Poslanci schválili predložený návrh, podľa ktorého bol základný plat predstavujúci 2,81-násobok priemernej mzdy v hospodárstve za predchádzajúci rok navýšený o 30 percent. Najbližšie sa poslanci stretnú na rokovaní 12. decembra.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru