Jednou vetou

Starosta Rudolf Kusý pripravil Novomešťanov o parkovanie

Všetci si mohli vydýchnuť. Obyvatelia bratislavského Nového Mesta nemajú kde parkovať, ulice sú prehustené autami. Mestská časť to mala šancu zmeniť, starosta Rudolf Kusý ale nepochopiteľne o ňu Novomešťanov pripravil.

Stovky parkovacích miest mohli vzniknúť v blízkosti Štadióna Ondreja Nepelu, na mieste bývalého cyklistického štadióna, kde dnes samospráva buduje park Jama, no a práve pod parkom sa naskytol priestor na elegantné riešenie pre parkovanie. Aj preto sa starosta dostal pod paľbu kritiky Novomesťanov. Vzniknúť tu totiž mohol nenápadný podzemný parkovací dom pre autá a na ňom park s rovnakými parametrami.

Park Jama pri Tehelnom poli v Bratislave

Park sa nachádza medzi Zimným štadiónom Ondreja Nepelu, Národným tenisovým centrom a Národným futbalovým štadiónom. V tejto oblasti momentálne prebieha výstavba, pribúdajú stovky nových bytov a situáciu s dopravou vrátane parkovania to ešte zhorší. „ O vybudovaní podzemných garáží pod parkom sa pôvodne uvažovalo, na základe diskusií s obyvateľmi sa však od takejto možnosti ustúpilo,“ komentoval to Ján Borčin z komunikačného oddelenia mestskej časti Nové Mesto so zdôvodnením, ktoré je nepochopiteľné. „ Z obáv, že by to mohlo do lokality, ktorá je už i tak dopravne preťažená, pritiahnuť ďalšie autá,“ vysvetlil.

Park Jama pri Tehelnom poli v Bratislave

Situácia s ďalším zahusťovaním áut je aj z dôvodu výstavby nezvratná a režim parkovania v podzemných garážach, výhodný pre Novomešťanov, by mal v rukách práve Rudolf Kusý. Aj preto rozhodnutie o parku bez parkovacích miest v podzemí považujú obyvatelia Nového Mesta za rozhodnutie namierené proti nim. Spájajú to s ambíciou Kusého, ktorý chce v novembri kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Ak by sa mu podarilo uspieť, s parkovaním a nespokojnosťou obyvateľov by sa musel potýkať niekto iný a samozrejme obyvatelia bratislavského Nového Mesta.

Ak sa Vám tento článok páčil, pošlite nám tip: redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Spustenie Dúbravsko-Karloveskej radiály je otázkou najbližších týždňov