Jednou vetou

Štartuje plesový víkend ale aj iné veselosti

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Odhrabávať sneh, tancovať, alebo len tak pri čaji v teplákoch doma sedieť? Naše tipy nižšie toto vôbec neponúkajú. Cez víkend to láka stavať eskimácke iglu, najmä na severe a východe, kde poriadne v týžni nasnežilo. V sobotu a nedeľu má byť oblačno až zamračené, na mnohých miestach sneženie alebo snehové prehánky. V nižších polohách skôr dážď so snehom. Teploty cez deň medzi -4 až +1 st. Celzia.

Kuriózna nehoda v Bratislave. To ako zaparkoval?

Valčíkové seansy

Cez víkend sa oficiálne začína plesová sezóna. Všetko to odštartuje prestížny Ples v opere. Známe tváre zo spoločenského života, najmä biznisu, politiky a kultúry sa pekne vyštafírujú a napochodujú do historickej budovy SND.

Chystáte sa na ples? Vieme, koľko vás vyjde kompletná príprava

V programe sa predstavia umelci, z ktorých vyžaruje pozitívna energia a optimizmus. Hostia sa môžu tešiť na operné hviezdy Eva Hornyaková a Miroslav Dvorský, ktorí svojimi áriami budú netradične sprevádzať hostí počas prvého tanečného kola novej plesovej sezóny. Súčasťou večera sú aj známe české hviezdy, multi-talentovaný interpret Ondřej Gregor Brzobohatý a speváčka Marta Jandová. Nosným motívom 19. ročníka Plesu v opere je rapsódia šťastia.

Veštica o 2019: Čakajú nás veľké zmeny, niektorí politici pohoria!

Rapsódiu šťastia určite zažili aj účastníci plesu, keď zbadali pred pár rokmi na tejto akcii bol na pódiu Rick Astley, ktorý nemal do čoho spievať. Áno to bol ten zimný večer, keď si Sisa Sklovska prišla požičať do SND mikrofón. Groteska začína okolo 45. sekundy:

MOTO: Vyskúšali sme nový najmenší Citroën. Neuveriteľne prekvapil!

Ďalšie „plesačky“

Tu všade sa bude hopsať tento víkend tiež: Mestský ples – Dom kultúry Prievidza, Kultúrny dom – Detva, Mestský ples – Sobášny palác Bytča, Posádkový klub ODA – Trenčín, Chemkostav Aréna – Ples mesta Michalovce, pridajú sa aj Spišské Tomášovce, Soblahov, Ružinovský ples – Dom kultúry Ružinov (vedľa tej ohavnej jamy „Hirošima“ po obchodnom dome), Reprezentačný ples mesta Hurbanovo – Kultúrny dom, plesať sa bude aj v Želiezovciach, Buglovciach, či Revúcej.

Tak si dobre zaspievajte, ak tam bude mikrofón. Hudba je predsa radosť. Naberte odvahu, ako tento muž:

VIDEO: Táto starostka je hviezdou internetu. Túto obec zrazu všetci poznajú!

Iné pestrosti

Kto sa na spev a tanec necíti, môže si vybrať iné podujatie: Furmanské preteky v Hričovskom podhradí – príjemná konská akcia, v kulturáku v Liptovskej Štiavnici sa koná karneval pre deti, výstava fotografií v kultúrnom dome Myjava, alebo si nenechajte ujst novoročné tradície v Skanzene Svidník, v nedeľu sa v Bratislave môžete tešiť na hudbu z minulého storočia v štýle Bratislava Hot Serenaders – Spoločenský dom Nivy.

Kňažko a Budaj bez vyznamenia od Kisku. Pre toto ich nedostali!

A čo ľadová krása v Tatrách? Na Hrebienku sa cez víkend koná TATRY ICE MASTER –  počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 40 unikátnych ľadových sôch. Inak tento rok je ľadová bazilika na Hrebienku postavená v štýle Baziliky sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou.

Pozrite sa na tú nádheru nižšie. Uff, to by bolo kociek ľadu na Mojito, čo poviete:

Keby náhodou chcel niekto machrovať na Hrebienku a ľad aj mráz by vás veľmi lákali, tak si spomeňte na film Pelíšky:

Možno si cez víkend len tak s niekým zavoláte, aby ste pokecali s rodinou, alebo priateľmi. Hádam sa dovoláte:

Komu sa nebude páčiť cez víkend počasie a má dve hodinky čas, pozrite si celovečernú drámu z Fekišoviec. Je to vhodné aj pre neposlušné deti. Z príbehu sa naozaj dá poučiť:

Užite si víkend bez fúrií, drsných žien a nereagujte na rozkazy. Maximálne tú druhú slohu z hymny sa doučujte. Hneď! Jasné? 🙂 Príjemnú sobotu aj nedeľu, nech sa pondelok rýchlo nedovalí, dobre si oddýchnite, užívajte a podobné veci….

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

Univerzita sv. Cyrila a Metoda má novú fakultu v Piešťanoch