Jednou vetou

Statici preskúmavajú bytový dom v Prešove po výbuchu plynu

Hasiči a policajti počas zásahu na mieste výbuchu a požiari bytového domu 6. decembra 2019 v Prešove. Požiar mal vzniknúť po výbuchu horných poschodí 12 podlažnej bytovky pred 12.15 h. Polícia zatiaľ potvrdila štyri obete. FOTO TASR - František Iván
Hasiči prehľadávajú jednotlivé podlažia bytového domu v Prešove, ktorý v piatok (6.12.) zničil výbuch plynu. Aktuálne sú prehľadané deviate až 11. podlažie. Na mieste sú i statici. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Peter Kovalík.

Aktualizované

„Nižšie podlažia boli prehľadané už včera (v piatok 6.12., pozn. TASR) od príjazdu prvých hasičov a počas evakuácie. Aktuálne prebieha prieskum 12 podlažia statikmi, ktorí zhodnotia možnosť vykonania prieskumu na tomto najviac poškodenom podlaží,“ uviedol Kovalík. V sobotu z bytového domu podľa jeho slov vyniesli tri obete, celkovo je ich sedem.

Hasiči nahlásili ráno likvidáciu požiaru po výbuchu v bytovke v Prešove

„Aktuálne je na mieste udalosti 12 zasahujúcich hasičov so štyrmi kusmi hasičskej techniky, z toho sú dva kusy výškovej techniky z Prešova a Košíc. Na mieste sú aj štyria príslušníci požiarnotechnického a expertízneho útvaru Prezídia HaZZ,“ dodal Kovalík.

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti pravidelne informuje o nových skutočnostiach, ako aj priebehu všetkých súvisiacich prác.

V pondelok predpoludním (9. 12.) zverejnila zábery z bytovky v Prešove, ktorú zdevastoval výbuch plynu (6. 12.):

PREŠOV: TAKTO VYZERÁ PANELÁK PO TRAGÉDII

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 9. decembra 2019

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru