Jednou vetou

Štátna ochrana prírody zatvára do 24. marca všetky jaskyne

Ilustračné foto

Pixabay.com

Zatvorené ostane aj Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši a Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici.

V dôsledku prevencie proti šíreniu koronavírusu Covid-19 ostanú jaskyne v správe Štátnej ochrany prírody (ŠOP) do 24. marca zatvorené. Oznámila to ŠOP na svojej stránke. Rozhodla tak na základe zasadnutia krízového štábu v stredu 11. marca. Na základe záverov zasadnutia Ústredného krízového štábu SR dňa 9. marca 2020, Ministerstvo životného prostredia SR zatvorilo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši ako aj Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici.

Ochranári zároveň na sociálnej sieti informovali aj o uzatvorení náučného chodníka Humesnký Sokol. Dôvodom dočasného uzavretia chodníka sú stromy, ktoré pre prudký vietor popadali na chodník. Správa Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty bude o opätovnom otvorení chodníka informovať na sociálnej sieti.

Vláda v stredu 11. marca vyhlásila mimoriadnu situáciu na území celého Slovenska platnú od štvrtkového rána. Kabinet tak urobil v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia Covid-19 spôsobeným koronavírusom Sars-CoV-2 na území Slovenskej republiky. Mimoriadna situácia platí od štvrtka, od 6. hodiny rannej. Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 16 prípadov nákazy, celkovo je v karanténe približne 100 ľudí.

Môže vás zaujímať

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke