Štefanský beh podporí mladých športovcov z rodín v hmotnej núdzi

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Vytrasenie vianočnej kapustnice, preverenie kondičky po sviatkoch, ale i stretnutie rekreačných i výkonnostných bežcov v rôznych vekových kategóriách je hlavným cieľom tretieho ročníka Liptovského Štefanského behu v Ružomberku. Usporiada ho v stredu spoločnosť Adam Sport Ružomberok.

Noví šéfovia mestských podnikov majú vzísť z výberových konaní

Ako informoval konateľ spoločnosti Patrik Lupták, atraktívna trať pretekov vedie ulicami Ružomberka, ale aj po typických ružomberských schodoch.

Štart pretekov žiakov a detí je na programe od 12.00 hodiny, dospelí pretekári a rekreační bežci vyrazia na trať o 13.00 hodine. Hlavná trať meria 10 kilometrov.

„Detské a juniorské kategórie, rovnako ako kategória Hobby neplatí štartovné. Bezplatne sa môžu vydať na trať aj všetci tí, ktorí prídu na štart v netradičnom oblečení, kostýme, prípadne v maske. Časť zo štartovného bude venovaná nadaným malým športovcom z rodín v hmotnej núdzi,“ pripomenul Lupták.

Snehové správy

Súčasťou podujatia bude kultúrny program a tombola. Ceny si odnesú prví traja v každej kategórii. Preteky sú súčasťou tohtoročnej edície Ružomberskej bežeckej ligy. Po skončení pretekov je na programe voľná zábava v pivovare.

Môže vás zaujímať

Obeťou piatkovej večernej nehody bol 30-ročný spolujazdec z Brezna