Jednou vetou

Streľba na úrade v Nitre

V budove Okresného úradu v Nitre sa strieľalo. Podľa prvotných informácií mal v stredu krátko pred deviatou hodinou 65-ročný muž počas prejednávania priestupku vybrať zbraň a vystreliť. V miestnosti sa nachádzali dve pracovníčky. Pri streľbe nebol nikto zranený. Na snímke budova Okresného úradu v Nitre

foto: TASR

V budove Okresného úradu v Nitre sa strieľalo. Podľa prvotných informácií mal v stredu krátko pred deviatou hodinou 65-ročný muž počas prejednávania priestupku vybrať zbraň a vystreliť. V miestnosti sa nachádzali dve pracovníčky. Pri streľbe nebol nikto zranený, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

aktualizované: 10:55

Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky podozrivého muža  obmedzila na osobnej slobode a odzbrojila. Na mieste sa v súčasnosti nachádza výjazd Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre. „Toto sú momentálne všetky dostupné informácie, ktoré vieme k veci poskytnúť,“ skonštatovala Bruchterová.

Súd zobral Juraja H. obvineného zo zabitia Filipínca do väzby

Podľa svedkov, ktorí boli v budove OÚ, mal mať muž zbraň v nelegálnej držbe a plánoval ju použiť proti druhému účastníkovi konania. Ten sa však na prejednávanie nedostavil. Muž mal vystreliť priamo v pojednávacej miestnosti. Podľa prednostu OÚ Karola Borika úradníčky hneď po streľbe ušli z miestnosti. Obe boli silne psychicky otrasené a museli im pomáhať záchranári.

Rukojemnícka dráma v banke v Krompachoch sa skončila zadržaním muža

Muž zostal po streľbe v miestnosti. „Máme priamo v budove stredisko integrovaného záchranného systému 112, takže polícia bola na mieste prakticky okamžite,“ uviedol Borik. Ako doplnil, momentálne na OÚ funguje iba klientské centrum na prízemí. Vstup na prvé poschodie, kde k incidentu došlo, je stále zahradený policajnou páskou, na mieste sú ešte policajné hliadky i špecialisti, strelca už z budovy odviezli. Vyšetrovatelia priamo z miesta činu kontaktovali aj nitriansku prokuratúru.

Ako informovala Bruchterová, po vyhodnotení situácie týkajúcej sa streľby na OÚ v Nitre, prípad prevzal špecializovaný útvar Prezídia Policajného zboru.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru