Jednou vetou

Strelec z diskotéky v Horovciach zostáva za mrežami

Členovia Pohotovostného policajného útvaru vedú na Okresnom súde v Trenčíne muža, ktorý mal v sobotu 22. júna 2019 nadránom na diskotéke v Horovciach v okrese Púchov jedného človeka zastreliť a ďalších dvoch postreliť

foto: TASR - Radovan Stoklasa

Martin C., ktorý v sobotu (22. 6.) zastrelil na diskotéke v obci Horovce v Púchovskom okrese jedného človeka a zranil ďalších dvoch, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom na pondelkovom neverejnom zasadnutí Okresný súd v Trenčíne.

aktualizované: 14:50

„Sudca obvineného vzal do väzby, a to z dôvodov takzvanej útekovej a preventívnej väzby. Existuje dôvodná obava, že by obvinený mohol ujsť, alebo sa skrývať, aby sa vyhol trestnému stíhaniu a takisto je tu dôvodná obava, že by pokračoval v trestnej činnosti,“ informoval hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Okresný súd rozhodol o prepustení Juhásza, prokurátor podal sťažnosť

Po skutku Martin C. ušiel do lesa, polícia ho po rozsiahlej pátracej akcii po niekoľkých hodinách zadržala. Policajný vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy sčasti dokonaným, sčasti v štádiu pokusu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 25 rokov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru