Jednou vetou

Študenti v Nitre organizujú spomienkový pochod za Kuciaka a jeho priateľku

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

foto: TASR

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre si v utorok 27. februára uctia spomienkovým pochodom pamiatku investigatívneho novinára Jána Kuciaka i jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Obete vraždy boli absolventmi UKF. Ján Kuciak v Nitre študoval na katedre žurnalistiky a Martina Kušnírová absolvovala štúdium archeológie.

Ich spolužiaci i verejnosť sa na pietnej spomienke stretnú o 18. hodine. Ako uviedli organizátori na sociálnych sieťach, spomienkový pochod sa začne na dvoch miestach. Študenti žurnalistiky sa stretnú pred internátom UKF na Slančíkovej ulici a študenti archeológie pred svojou katedrou na Hodžovej ulici.

„Martina bola našou študentkou, ktorá úspešne ukončila štúdium odboru archeológie v roku 2014. Bola srdcom i telom archeologičkou. Príďte si uctiť jej pamiatku,“ uvádza sa vo výzve študentov.

Účastníci spomienkového pochodu sa stretnú pri Mariánskom stĺpe na Svätoplukovom námestí. „Tam si Janka a jeho priateľku Martinku uctíme zapálením sviečky,“ informovali študenti žurnalistiky.

Bývalého študenta si uctili aj v Bytči

Gymnázium v Bytči vyvesilo v utorok čiernu zástavu na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka, ktorý bol bývalým žiakom školy a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. TASR o tom informoval riaditeľ odboru informácií a zahraničných vzťahov Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Lukáš Milan.

„Keďže som ho učila angličtinu, poznala som ho osobne a môžem o ňom povedať iba pozitíva. Bol veľmi skromný, svedomitý, čestný a veľmi dobrosrdečný,“ povedala riaditeľka gymnázia Slavka Sitarčíková.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne