Jednou vetou

ŠTÚROVO: V bulharskom kamióne našli rodinu z Iránu

Keďže cudzinci nevedeli preukázať svoju totožnosť ani oprávnenosť pobytu na našom území, policajti ich zobrali na oddelenie cudzineckej polície.

Foto: Facebook Polície

Iránsku rodinu bez dokladov zadržali policajti priemyselnom parku v Štúrove. Dvaja dospelí s dvoma malými deťmi sa nachádzali v bulharskom kamióne.

Prešli celou balkánskou trasou, kým sa dostali na Slovensko. Ich cieľom bolo Nemecko. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, keďže cudzinci nevedeli preukázať svoju totožnosť ani oprávnenosť pobytu na našom území, policajti ich zobrali na oddelenie cudzineckej polície do Nových Zámkov. Rodina už v minulosti žiadala o udelenie azylu v Rumunsku. Podľa zistení polície vycestovali z Iránu do Turecka, potom cez Grécko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu do Rumunska. V Rumunsku nastúpili do kamióna, ktorý ich doviezol na územie Slovenska. Tu ich cestu do Nemecka ukončili policajti. Všetci cudzinci sa podrobili vyšetreniu na COVID-19. Na rozhodnutie o ich ďalšom osude si počkajú na Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.

IRÁNCI PREŠLI CELOU BALKÁNSKOU TRASOU: ICH NELEGÁLNU CESTU UKONČILI AŽ SLOVENSKÍ POLICAJTIPolicajti zo štúrovského…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 9. septembra 2020

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru