Štyria muži v pivnici upadli do bezvedomia, jeden neskôr zomrel

Ilustračná foto

Pixabay.com

Štyria muži z okresu Komárno ostali v bezvedomí po tom, ako sa v pivnici nadýchali plynov z kvasiacej sa hroznovej šťavy. Jeden z nich neskôr v nemocnici zomrel, ďalší ostáva hospitalizovaný. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Prípad sa odohral vo štvrtok (20. 9.).

„Sedemdesiatšesťročný muž išiel večer do svojej pivnice, kde mu prišlo nevoľno. Na pomoc mu pribehol 68-ročný muž, ktorý bol u neho na návšteve. Ten ho chcel z miestnosti vytiahnuť, čo sa mu nepodarilo,“ opisuje polícia. Následne za nimi prišli ďalší dvaja muži, aj tí však ostali v bezvedomí. Záchranné zložky následne mužov vytiahli a odviezli do nemocnice.

Kriminalisti našli v dome pri Komárne sadenice marihuany

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že k podobným úmrtiam dochádza v tomto období každoročne. „Pri kvasení burčiaku prichádza k uvoľňovaniu oxidu uhličitého. V menších a uzavretých miestnostiach kvasenie vytvára silnú koncentráciu a jeho následné nadýchnutie môže priviesť stav bezvedomia. Bezvládny človek sa nakoniec z dôvodu nedostatku kyslíka udusí,“ vysvetľuje.

Môže vás zaujímať

Polícia v Košickom kraji upozorňuje rodičov, aby nenechávali svoje deti v aute