Jednou vetou

Súčasťou vianočných trhov v Prešove budú aj charitatívne stánky

Prešov

Foto: TASR/archív

Príprava na vianočné sviatky sa v Prešove začne 26. novembra o 16. h otvorením vianočných trhov na pešej zóne v historickom centre mesta a rozsvietením výzdoby.

„Nebude chýbať ani vianočný program, počas ktorého sa ako hudobný hosť predstaví James Evans Band. Hlavnú ulicu bude počas vianočných trhov lemovať takmer 90 stánkov s vianočnými ozdobami, oblečením, drevenými výrobkami a nebudú chýbať ani knihy a hračky. Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré je pripravený detský kútik, vláčik či svet plyšu,“ uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná.

Vianočné trhy na Slovensku. Niektorí obchodníci ledva zarobia na prenájom stánku!

Prešovčania aj návštevníci mesta si opäť budú môcť podľa jej slov vyberať zo širokej ponuky vianočných drobností. „Súčasťou trhov budú už tradične aj stánky s občerstvením, trdelníkmi, langošmi, medovinou, špecialitami z grilu, vianočnými nápojmi a cukrovinkami. Okrem tradičnej ponuky budú na tohtoročných vianočných trhoch aj novinky – plnené trdelníky, stánok s vianočnými horúcimi miešanými nápojmi a párancami,“ doplnila Novotná.

Na vianočných trhoch budú už tradične aj charitatívne stánky, v ktorých budú svoje aktivity prezentovať rôzne organizácie a školy so svojimi výrobkami. Nebude chýbať ani Primátorský punč. „Zisk z jeho predaja je každoročne venovaný podpore tých, ktorí to najviac potrebujú,“ vysvetlila Novotná.

Trnava: Vianočný strom už stojí na Trojičnom námestí

V nedeľu 2. decembra bude súčasťou vianočných trhov aj pojazdná Pop-up predajňa kníh a sprístupnená bude tiež pojazdná predajňa vinylových platní.

„Vo štvrtok 6. decembra bude od 16. h na pešej zóne tradičná Mikulášska nádielka a počas celého predvianočného obdobia aj niekoľko vianočných kultúrnych programov. Vianočné trhy budú v Prešove do 21. decembra,“ dodala Novotná.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru