Jednou vetou

Súťaž Požiarne schodisko Kia preverila profesionálnych aj dobrovoľných hasičov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Trinásť profesionálnych a 30 dobrovoľných dvojíc hasičov si v piatok (28.9.) zmeralo sily na treťom ročníku súťaže Požiarne schodisko Kia v areáli automobilky v Tepličke nad Váhom. Informoval vedúci oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou spoločnosti Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.

„Ide o zápolenie dvojčlenných družstiev hasičov v behu a vynesení dvoch hadicových košov na strechu objektu lisovne cez vonkajšie požiarne schodisko. Hasiči súťažia v dvoch hlavných kategóriách s použitím autonómneho dýchacieho prístroja a bez neho,“ uviedol Dvořák.

Chcem vedieť viac!

Doplnil, že výška strechy objektu lisovne je približne 20 metrov nad úrovňou terénu. „Účastníci museli zdolať v čo najkratšom čase celkovo 11 schodiskových ramien a spolu až 126 schodov. Každý súťažiaci absolvoval cestu po požiarnych schodoch s váhou takmer 40 kg, čo je hmotnosť dvoch hadicových košov a autonómneho dýchacieho prístroja. Súťažný pokus následne na streche zakončil zavodnením pripraveného terča pomocou prúdnice,“ vysvetlil hovorca automobilky.

Horskí záchranári v Terchovej pomáhali vyčerpanému turistovi

Požiarne schodisko Kia je podľa neho ojedinelá súťaž na území Slovenska, na ktorej sa v areáli výrobného závodu stretávajú profesionálni a dobrovoľní hasiči. „Okrem fyzickej konfrontácie družstiev či preverenia fyzických schopností jednotlivcov si môžu zúčastnené družstvá vymeniť skúsenosti, prípadne nadviazať zaujímavú spoluprácu,“ dodal Dvořák.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru