Jednou vetou

Švajčiar bol ako utrhnutý z reťaze, z auta ho vyťahovali!

Ilustračné foto

Polícia SR

Zo spáchania viacerých priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky je podozrivý 31-ročný vodič Škody Superb zo Švajčiarskej konfederácie. Ten mal v pondelok (30.4.) podvečer ohrozovať svojou jazdou v smere od Ružomberka na Žilinu a tiež priamo v krajskom meste ostatných účastníkov cestnej premávky. Informoval v utorok žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Oznámenie o Škode Superb čiernej farby so švajčiarskym evidenčným číslom, ktorej vodič mal ohrozovať svojou arogantnou jazdou ostatných účastníkov premávky na ceste I/18 v smere od Ružomberka na Žilinu, prijalo podvečer operačné stredisko žilinskej krajskej polície. „Informáciu okamžite odovzdalo všetkým dostupným policajným hliadkam.

Dopravná policajná hliadka z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline spozorovala uvedené motorové vozidlo v Žiline na Košickej, pri ulici Pri celulózke na svetelnej križovatke, kde stálo na svetelný signál ‚stoj‘. Policajti ihneď pri vozidle pristavili a vodiča vyzvali, aby ich nasledoval na najbližšiu odstavnú plochu. Zistili, že vo vozidle sa nachádza len vodič,“ priblížil Moravčík.

Na svetelný signál ‚voľno‘ však vodič vozidla podľa neho začal unikať policajnej hliadke a na opakované výzvy na zastavenie nereagoval. „Prešiel cez križovatku Košická na svetelný signál ‚stoj‘ vysokou rýchlosťou a nebezpečnou jazdou po Nemocničnej ulici cez Mostnú pokračoval až na Rondel. Dopravná policajná hliadka ho neustále prenasledovala so zapnutými svetelnými a zvukovými výstražnými znameniami a požiadala o pomoc ďalšie dostupné hliadky,“ doplnil.

Ak ste tam tento rok neboli, všetko Vám ukážeme: AUTOSALON 2018

Vodič Škody podľa polície svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou stále ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a z Rondla odbočil na miestnu časť Žilina-Závodie a následne na Priemyselnú ulicu. Na opakované výzvy aj ďalšej policajnej hliadky na zastavenie stále nereagoval a smeroval po Kvačalovej ulici na sídlisko Hájik, kde ho zablokovali privolané policajné hliadky.

Nešlo to po dobrom, z auta ho „vytiahli“

„Po zastavení boli proti vodičovi použité donucovacie prostriedky za účelom zabránenia jeho úteku, muž tiež nerešpektoval opakované výzvy na vystúpenie z vozidla. Podrobil sa dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom a bol u neho nariadený aj odber biologického materiálu za účelom zistenia, či nebol ovplyvnený návykovou látkou,“ ozrejmil ďalej Moravčík.

Po vykonanom preverovaní polícia zistila, že ide o 31-ročného Richarda zo Švajčiarskej konfederácie. „Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Po vykonaní potrebných úkonov bol muž prepustený. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho objasňovania,“ dodal žilinský krajský policajný hovorca.

Vymení Pellegrini vládnu limuzínu za toto?

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru