Jednou vetou

Svet geológie priblížia dni otvorených dverí v troch mestách

Ilustračné foto

TASR

Viac informácií o svete geológie sa môžu dozvedieť v sobotu návštevníci Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra, v ktorom sa uskutoční Deň otvorených dverí. Súbežne bude na troch pracoviskách ústavu - v Bratislave, Košiciach a Spišskej Novej Vsi. Informovala Monika Szabó z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia SR.

 „Okrem poznávania kameňov, minerálov, nerastných surovín, fosílií a meteoritov záujemcovia budú môcť otestovať aj pevnosť kameňov, ktoré tvoria základ budov, dokonca aj ochutnať, ako vplýva geológia na vodu,“ uviedla Szabó. Tiež bude možné dotknúť sa mamutích zubov, zistiť, či kamene svietia a či sú všetky ťažšie ako voda. „Veľa zábavy sľubuje aj škola ryžovania zlata. Po absolvovaní prechádzky svetom geológie v ôsmich krokoch bádateľov čakajú odmeny,“ priblížila Szabó.

Biblická spoločnosť sprístupnila audio nahrávky Biblie na internete

Súčasťou podujatia budú aj prednášky o sopkách okolo nás, Tatrách v ľadovej dobe, geotermálnej vode na Islande alebo téma Sandberg – treťohorné more pri Bratislave. Záujemcovia si budú môcť posedieť aj v kresle generálneho riaditeľa rezortnej organizácie ministerstva životného prostredia a položiť mu otázky súvisiace s geologickými aktivitami. Podujatie sa začína o 9. h.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate