Syn Mariána Greksu má toho na rováši viac: Túto ženu šikanoval

Syn známeho hudobníka a kandidát na poslanca v Ružinove, Adam Greksa (33)

autorská koláž hlavne.sk, jxp, facebook

Mladý Adam Greksa sedí aktuálne za mrežami. Polícia ho rieši pre susedské nezhody. Greksa je totiž podľa polície podozrivý z majetkovej a násilnej trestnej činnosti, rozhodnutie súdu zatiaľ nie je právoplatné. Policajti Adama Greksu zadržali po tom, čo jeho sused nahlásil, že mu spevákov syn podpálil auto, od ktorého sa chytil dom. Prípad je stále v riešení. Nám sa, ale do redakcie ozvala pani, ktorá si nevie rady. Greksa robil totiž problémy aj jej. Svoj príbeh sa rozhodla medializovať, no žiadna redakcia zatiaľ na ňu nereflektovala.

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

Adam Greksa sa túži stať komunálnym poslancom v Ružinove. Voličov si chcel získať upratovaním v parku, či organizovaním piknikov. Niektorí ľudia z jeho okolia však tvrdia aj to, že až taký milý človek to nie je. Nám to potvrdila aj pani Jozefína. Jej dedičstvo sa snažil Greksa mladší získať pre svoju rodinu psychickým terorom.

Prieťahy

Súd o nehnuteľnosť sa ťahá už trinásť rokov. Otec pani Jozefíny mal pomer s mamou manželky Adama Greksu. Pán sa rozhodol dom previesť na svoju milenku napriek tomu, že nebolo ešte počas rozvodu vysporiadané osobné vlastníctvo: „Neviem akým zázrakom sa to na katastri podarilo,“ povzdychla si. Darovaciu zmluvu samozrejme napadla a tým sa začalo jej dlhoročné trápenie.

Takto hustne jedna z najrozsiahlejších častí hlavného mesta – Nové mesto

Boj o nehnuteľnosť sa niesol doslova v mafiánskych praktikách. Keby Greksu nezavreli, nevie čo by sa dialo ďalej. Dokonca sa nám pani Jozefína zverila, že má často strach aj o svoju bezpečnosť. Na liste vlastníctva síce figuruje momentálne Daniela Rybárová, ale kvôli prebiehajúcemu súdu dom nemôže predať.

Pozrite sa, v akom stave je dom dnes (kliknite na miniatúry).  článok pokračuje nižšie

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Pani Jozefína v dome bývala aj s chorou mamou, ale Adam Greksa sa ich rozhodol vystrnadiť: „Zrušili nám tam trvalý pobyt. Odpojili nám elektrinu, vodu som musela zohrievať v hrncoch aby som mamu a seba umyla,“ začala.

Kandidujúci poslanec za Ružinov Adam Greksa sa rozhodol, že sa s pani Jozefínou na vyrovnaní nedohodnú a spriadal svoje plány. Vymenil zámky: „Nevedela som sa dostať dnu a moja mam ležala vnútri. Preliezla som plot. Povedala, že boli u nás chlapi a vymenili zámky a povedali, aby sme nič nerobili,“ tým to ale neskončilo.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Adam Greksa im do obývačky nasťahoval bezdomovcov.: „Vošiel dnu a za ním bezdomovci. Dovliekol nám troch. Mama po porážke bezvládne ležala a on ich napriek tomu ubytoval do obývačky. Mával mi pred nosom plnou mocou, že to má od svojej svokry a že tam môže ubytovávať ľudí zadarmo. Greksa nám povedal, že donesie ďalších. Toto je prvá várka,“ dodala. Privolaní policajti nemohli konať, ale nakoniec bezdomovcom dohovorili a tí odišli. Na Veľkú noc ale šikana vygradovala: „Zavítal k nám do obývačky a sadol si tam. Povedal, že si prišiel sadnúť do svojej obývačky vytiahol fľašu. Nech im donesiem pohár aby sme si pripili na Veľkú noc.“

Financuje z úplatkov na Okresnom úrade podnikateľ Tomáš W. svoju haciendu?

Po tomto incidente už vyčerpaná žena povedala, že pristúpi na akúkoľvek dohodu. „Nechcela som, aby nás nebodaj ešte podpálili. Dohodli sme sa na tom, že nám vyplatí 110-tisíc eur. Bolo to podmienené tým, že všetko zo súdu stiahneme. Keď tam nebude plomba, tak uvoľnia peniaze, ktoré uložili k notárovi. Trvali na tom, že v zmluve musia byť tri mesiace. Chceli sme tam uviesť bez časového obmedzenia, oni na tom však trvali. Zdalo sa mi, že súd nezačne behom troch mesiacov konať, veď sa všetko vlečie. Stiahli sme všetko. Lenže do troch mesiacoch súd ani nezačal konať. Odsťahovala som sa do podnájmu. Prešli tie tri mesiace a nič sa nedialo. Ich peniaze boli u notára. Proces odplombovania bežal, ale po troch mesiacoch si mohol peniaze od notára zobrať. V tom bol fígeľ. Nikdy by sme ich podľa mňa ani nevideli. Museli sme to celé rýchlo zastaviť a takto to stojí doteraz,“ dodala pani Jozefína k ťahaniciam o dom s mladým Greksom.

Z nehnuteľnosti je dnes ruina. Prespávajú v nej asociáli, je zarastená burinou, brána je vypáčená. Vchodové dvere sa dajú otvoriť a vnútri je pach a neporiadok ako v narkomanskom brlohu. Pani Jozefína sa odsťahovala do bytu a dnes sa musí pozerať ako sa z jej rodného domu stala barabizňa.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave