Termín začiatku rekonštrukcie ulice Mlynské nivy nie je stále známy

Stavenisko projektu Stanice Nivy. Projekt sa nachádza na bývalej autobusovej stanici Mlynské Nivy.

Foto: TASR - Marko Erd

Termín spustenia kompletnej obnovy ulice Mlynské nivy v Bratislave a ani doba jej uzavretia stále nie je známa. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento týždeň uviedol, že ešte nie je ukončené konanie, ktorého výsledkom má byť harmonogram a rozsah prác na ulici.

„Keď bude uzatvorené konanie, vrátane vyjadrení všetkých dotknutých orgánov, tak povieme, čo bude ďalej,“ podotkol Nesrovnal. Kedy by sa tak mohlo stať, nespresnil. Kompletná obnova ulice Mlynské nivy je súčasťou projektov developera HB Reavis v tejto lokalite Bratislavy, kde momentálne stavia aj novú autobusovú stanicu.

Stovky miliónov do rekonštrukcie

„Už teraz máme viacero povolení na prácu na ulici Mlynské nivy, sme v procese získavania ďalších. Keď budeme mať presnejšie informácie k termínom či postupom, určite sa o ne podelíme,“ povedala pre TASR hovorkyňa HB Reavis Martina Jamrichová.

Do projektu novej autobusovej stanice – Stanica Nivy chce developer investovať 345 miliónov eur. Do obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry v okolí ďalších 24 miliónov eur. V marci 2017 developer informoval, že preveruje v spolupráci s mestom najvhodnejší prístup k obnove z hľadiska obmedzenia dopravy.

Podľa plánu by mohli Bratislavčania získať už v roku 2018 nový bulvár Mlynské nivy a v roku 2020 novú autobusovú stanicu,“ povedal v tom čase riaditeľ HB Reavis pre Slovensko Adrián Rác.

Problém ulice Mlynské nivy

V rámci obnovy dopravnej a technickej infraštruktúry ulice Mlynské nivy investor s mestom rieši jej uzavretie pre dopravu v rôznych časových rámcoch. Najpraktickejším riešením sa podľa neho javí kompletné uzavretie pre dopravu s odhadom na 14 mesiacov, namiesto postupného obmedzovania v rozsahu 36 mesiacov.

Spolu s mestom deklaruje, že verejnosť bude o finálnom riešení i alternatívnych trasách včas informovaná. HB Reavis už minulý rok spustil výstavbu novej autobusovej stanice, ktorá má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Môže vás zaujímať

Po D1 do Prešova sa bude v piatok presúvať demolačný stroj