Jednou vetou

Testy zamestnancov na COVID-19 sú negatívne

Testovanie pacientov s podozrením na Koronavírus v areáli Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, 20. marec 2020.

Foto: SITA/Ivan Fleischer

Negatívnych je všetkých 78 testov zamestnancov, následne testujú klientov

Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove už má k dispozícii výsledky testov všetkých zamestnancov na ochorenie COVID-19. Všetkých 78 testov bolo negatívnych. V druhej fáze pristúpili k testovaniu klientov.

Ako pripomenul hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, testovanie zamestnancov v súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou koronavírusu robili v priestoroch Zariadenia pre seniorov Náruč na Veselej ulici v pondelok 20. apríla.

Na mieste odobrali 78 vzoriek, pričom výsledky testov vylúčili prítomnosť ochorenia COVID-19 u všetkých zamestnancov. „Po oznámení výsledkov testov zo zamestnancov opadlo napätie a prejavili radosť, ktorá je pre nich v aktuálnej náročnej situácii veľkou motiváciou k ďalšej práci. Títo pracovníci sa totiž každý deň starajú o prijímateľov sociálnej služby, ktorí sú odkázaní na ich pomoc,“ skonštatoval Tomek.

Ako dodal hovorca Prešova, zariadenie zároveň môže naďalej fungovať v nezmenenom režime, ktorý v ňom bol zavedený už pred testovaním s dôrazom na dodržiavanie prísnych hygienických opatrení v zmysle nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR. „Po zamestnancoch boli otestovaní na ochorenie COVID-19 aj samotní klienti. Na výsledky testov momentálne čakáme,“ dodal Tomek.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru