Jednou vetou

Je tu opäť víkend a s ním klasická otázka: Kam pôjdeme? Tu nájdete odpoveď!

fotokoláž: hlavne.sk
Historické šperky, starobylé zbrane, retro hračky či kočíky, ale aj útok na vaše bránice či vodopád exotických kvetov... Naša víkendová ponuka je opäť bohatá. Stačí si len vybrať.

Komédia o veciach, ktoré sú nám až príliš dobre známe

Čo sa stane, ak aplikujeme princípy parlamentnej demokracie na bežnú rodinu? To je jedna z otázok, ktorú si kladie Cristina Clemente v  originálnej a inteligentnej komédií Rodinný parlament. V slede vtipných a dynamických scén nám ukazuje rodinu, ktorá sa v dobrom úmysle o všetkom rozhodovať spoločne a transparentne ocitá vo víre volebných machinácií, ovplyvňovania voličov a kupovania hlasov.

Divadlo Jána Palárika v Trnave, foto: djp.sk | foto: djp.sk

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvádza hru úspešnej autorky Cristiny Clemente Rodinný parlament v slovenskej premiére v preklade Kataríny Zubáckej. Komédia v spracovaní režiséra Juraja Bielika je hra s vtipom a myšlienkou, plná nečakaných point, ktorá sa k politike vyjadruje s veľkou dávkou irónie a nadhľadu. Premiéra sa uskutoční v sobotu 21. apríla o 19.00h.

GARDENIA DOMEXPO BONSAI GALLERY 2018

Vodopád exotických kvetov, retro expozícia, tradičné slovenské remeslá, galéria bonsajov a najväčší výber letničiek, drevín a kvetov… Objavte trendy do vašej záhrady a príďte si po rady odborníkov ako postaviť dom snov. Toto všetko môžete vidieť na Agrokomplexe v Nitre od 19. do 22 apríla.

GARDENIA DOMEXPO BONSAI GALLERY 2018 Nitra

Ostrý štart záhradkárskej a stavebnej sezóny začína na výstavách GARDENIA DOMEXPO BONSAI GALLERY 2018 dňoch 19. až 22. apríla na Národnom Výstavisku agrokomplex v Nitre! Tešte sa na vodopád exotických kvetov, retro expozíciu, tradičné slovenské remeslá, galériu Bonsajov a najväčší výber letničiek, drevín a kvetov. Objavte trendy do vašej záhrady a príďte si po rady odborníkov ako postaviť dom snov.Viac info: http://www.agrokomplex.sk/vystavy/gardenia-2018/detail/aktuality/

Posted by Agrokomplex on 11. apríl 2018

Bratislavské mestské dni 2018

Do novodobej histórie Bratislavy už neodmysliteľne patria Dni otvorených dverí. Tento rok v apríli to bude už 15. ročník tohto významného podujatia pod názvom Bratislavské mestské dni. Aj tento rok samospráva bezplatne sprístupní desiatky podujatí svojich mestských organizácií. Bratislavské mestské dni opäť prinesú atraktívny víkend strávený v meste, v jeho kultúrnych organizáciách, na námestiach, ale aj v blízkej prírode.

Bratislavské mestské dni, foto: bratislavavisit.com

program Bratislavských mestských dní 2018

Trenčiansky hrad

Prehliadky Trenčianskeho hradu počas aprílových víkendov budú obohatené o hrané scénky. Príbehy o láske, zrade a osudoch mocných osobností ako Matúš Čák Trenčiansky a Barbora Celjská a iných návštevníkom vo svojich vystúpeniach predstaví Divadlo z malého Ríma.

Prehliadky počas víkendov sú vždy každú hodinu od 10. do 15-tej hodiny.

Keď už budete v Trenčíne, nevynechajte ani priestory kasárne Trenčianskeho hradu. Je tam výstava retro hračiek s názvom Hračky minulosti – od tradičných ľudových až po retro. Samostatný kútik je venovaný detským kočíkom či prenosnému bábkovému divadlu skriňového typu, predstavujúce ďalší zaujímavý kúsok zo zbierkového fondu múzea. Pre malých i veľkých návštevníkov bude výstava sprístupnená do 13. mája.

Stredovekú atmosféru na Trenčianskom hrade vytvorí počas letných mesiacov Dobový tábor a návštevníci sa môžu tešiť na rozmanitú ponuku zážitkov a aktivít od 1. mája až do 31. augusta. Svoje sokoliarske a lukostrelecké umenie predvedie sokoliarska skupina Aquila z Bojníc, nebudú chýbať ani zábavné dobové atrakcie, hry pre deti či tematické fotografovanie v hradnom prostredí.

V zajatí kumštu

Z Trenčína do Prievidze to nie je ďaleko, aspoň na chvíľu sa môžete vrátiť do histórie v Hornonitrianskom múzeu. Je tam putovná výstava Súkromnej umeleckej školy Hodruša-Hámre s názvom V zajatí kumštu: Umelecké dielo od praveku po súčasnosť.  

Na výstave uvidte zbrane, šperky, každodenné potreby či unikátne artefakty minulosti, ktoré v 21. storočí opätovne ožili vďaka úcte k pôvodným remeselným technológiám. Celkovú atmosféru výstavy dotvárajú aj exponáty z fondov Slovenského národného múzea-Archeologického múzea v Bratislave od doby bronzovej po stredovek. Výstavu si môžete pozrieť do 13.mája.

Môže vás zaujímať

Spustenie Dúbravsko-Karloveskej radiály je otázkou najbližších týždňov