Jednou vetou

Toto sa oplatí zažiť na konci júna. Vyberte si z našich víkendových tipov

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Školákom sa začínajú prázdniny, tak kam s nimi vybehnúť? Najskôr ako vždy, predpoveď. Cez víkend má byť premenlivá, prechodne zväčšená oblačnosť. Miestami, najmä na severe dážď alebo prehánky. Popoludní na hrebeňoch Tatier snehové zrážky. Teploty sa v sobotu aj nedeľu rozhodli byť okolo 19 - 24 stupňov Celzia. Vyhovuje? A toto sme vybrali do našich tipov:

Legenda Sting v Bratislave. Chceli ho vidieť celebrity aj kontroverzné postavičky

„Končí nuda“

…tento slogan patrí Urban Art Festivalu, ktorý sa koná tento víkend v Bratislave: na Kamennom námestí, v Sade Janka Kráľa, Hviezdoslavovom námestí a ďalších miestach. Medzi naj atrakcie určite tento rok patrí dáždnikový pochod, alebo prednáška o bratislavských rožkoch, vláčik Prešporáčik, detské predstavenia a véééľa hudobných vystúpení. Všetko podstatné nájdete na tomto linku.

Futbal čiže „fucik“

Cez víkend nás čakajú osemfinálové zápasy na MS vo Futbale 2018: Francúzsko vs. Argentína (sobota 16:00), Uruguaj hrá s Portugalskom (sobota 20:00). V nedeľu je na programe duel Španielska s domácim Ruskom (16:00) a večer o 20:00 hrajú Chorváti s dínom – dánom, čiže Dánskom. Viac správ z MS vo Futbale nájdete aj tu.

Zažiť niečo pri Prahe?

Čo poviete na tieto mená: LANA DEL REY, MACKLMORE, LIMP BIZKIT, WIZ KHALIFA, ale aj CELESTE BUCKINGHAM, či BULLET FOR MY VALENTINE ? Stretnete ich spolu s ďalšími hviezdami na festivale AERODROME 2018 – Festival in the Sky. Zoznam hviezd je poriadne nabitý, komplet info si pozrite tu.

Uverejnil používateľ AERODROME FESTIVAL CZ Piatok 22. jún 2018

 

Takéto vysvedčenia nosili domov známe tváre

Cestou naspäť sa v nedeľu môžete zastaviť na „Svíčkovou na smetaně s knedlíkem“ v Prahe. Výber reštaurácie necháme na vás, majú to tam pomaly na každom rohu a takmer všade chutí famózne. Tak „nechte si líbit a pak hezky domú…“ Šťastný návrat z výletu želáme.

Sviečková na smotane po dobrom festivale.  foto: pinterest

Najlepšie „animáky“

Celý víkend sa koná ďalší ročník, číslo nie je podstatné tak, ako to čo sa koná. Fest Anča v Žiline – Zárečie, medzinárodný festival animácie a zároveň jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film predovšetkým pre dospelého diváka. Ak tam aj zoberiete dieťa, neodoberú vám ho, nič sa nestane, nebojte nič. Všetky podrobnosti si prelúskajte o tom tu.

Došiel Elánu elán, alebo sa páni šetria?

Ej hľa, juchú, šálala!

Viete, že tento víkend sa koná najznámejší a najstarší folklórny festival? Východná 2018 otvára tento víkend svoje brány, rampy, závory. Kde sa koná asi nedáva logiku rozpisovať, veď sme to uviedli o riadok vyššie. Je to opäť vrcholná prehliadka tradičnej ľudovej kultúry. Jednoducho kroje, valašky, odzemok, žinčica, parenica aj veselica. Príde viac ako 1400 účinkujúcich, to je čo? Tak júúch!

Festival Východná, foto: youtube

Ak máte pre nás zaujímavé víkendové tipy, určite nám o nich dajte vedieť na redakcia@hlavne.sk a radi napíšeme o tom, čo sa deje vo vašom okolí. 

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru