Tragická dopravná nehoda si vyžiadala život motocyklistu

ilustračné foto, hlavne.sk
Život 34-ročného motocyklistu si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v utorok (19. 3.) na križovatke bratislavských ulíc Lermontovova – Štefánikova. Motocyklista sa tu zrazil s osobným autom.

K dopravnej nehode došlo krátko pred 21.30 h. Podľa doposiaľ zistených informácií z miesta dopravnej nehody prechádzal vodič na osobnom motorovom vozidle značky Suzuki SX4 (EČV BJ) po Lermontovovej ulici. Pri odbočovaní smerom na Štefánikovu ulicu došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu s motocyklistom jazdiacim po hlavnej ceste na motocykli značky Yamaha MT-07 (EČV BA). Následkom stretu s vozidlom utrpel motocyklista zranenia, ktorým po prevoze do jednej z bratislavských nemocníc podľahol.

Opitý vodič sa s autom prevrátil na strechu

Požitie alkoholu u vodiča bolo vykonanou dychovou skúškou vylúčené. Na zistenie prítomnosti alkoholu v tele motocyklistu bol nariadený odber krvi.

Okolnosti, ktoré tejto tragickej dopravnej nehode predchádzali, sú predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. V tejto súvislosti apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, tolerantne, predvídavo, dodržiavali pravidlá cestnej premávky a do cieľa svojej cesty sa tak dostali bezpečne.

Informovala Lucia Mihalíková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Môže vás zaujímať

Chlapec sa po páde zo stromu napichol na tyč, na pomoc prišli leteckí záchranári