Jednou vetou

Traja muži nazhromaždili pri Trnave 300 ton odpadu

Tristo ton odpadu bez príslušného povolenia zhromaždili na viacerých svojich pozemkoch v okrese Trnava traja muži.

FOTO: TASR - Polícia SR Trnavský kraj

Tristo ton odpadu bez príslušného povolenia zhromaždili na viacerých svojich pozemkoch v okrese Trnava traja muži. Teraz sú podľa krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej obvinení z prečinov neoprávneného nakladania s nimi.

„Muži zhromažďovali staré, havarované alebo ináč poškodené motorové vozidlá a rozoberali ich. Následne ponúkali prostredníctvom internetových portálov na predaj rôzne autosúčiastky, prípadne aj celé autá,“ uviedla hovorkyňa.

Víkend prinesie oteplenie: TOTO je výber najlepších víkendových akcií!

Na základe podozrenia z porušovania zákona o odpadoch, vykonala polícia domové prehliadky a prehliadky iných priestorov vo viacerých objektoch.

„Ku každému konaniu bol pribraný znalec z odboru ochrany životného prostredia. Polícia preverila a zadokumentovala niekoľko tisíc inzerátov na internete na predaj súčiastok a zadovážila množstvo ďalších dôkazov. Všetci traja zhromažďovali v rozpore so zákonmi motory, prevodovky, chladiče, elektroodpad, pneumatiky, plastové súčiastky, na likvidáciu ktorých sa vzťahujú špecifické smernice a normy,“ doplnila.

Polícia zistila, že 33-ročný obvinený muž mal na rôznych pozemkoch v katastri obce Košolná nazhromaždiť 17 druhov odpadov v objeme 19,55 tony. Z celkového množstva bolo asi 9,5 tony zaradeného v kategórii nebezpečného odpadu.

FOTO: Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini si uctili obete tragickej nehody pri Nitre

„Jeho 57-ročný otec mal nezákonným spôsobom zhromaždiť vo Zvončíne a okolí 14 druhov odpadov v množstve takmer 255 ton. Z toho približne 122 ton tvorí nebezpečný odpad. A 31-ročný obvinený muž mal v katastri obce Suchá nad Parnou zhromaždiť 15 druhov odpadov v celkovom množstve asi 22 ton, pričom asi 13 ton bolo z kategórie nebezpečného odpadu,“ informovala hovorkyňa.

V zmysle zákona najstaršiemu obvinenému hrozí odňatie slobody na jeden až päť rokov, ostatným dvom na šesť mesiacov až tri roky. Náklady na odstránenie takto nazhromaždených odpadov boli vyčíslené na sumu asi 66.000 eur.

ROZOBERALI STARÉ AUTÁ A PREDÁVALI SÚČIASTKY, NAZHROMAŽDILI SKORO 300 TON ODPADUPolicajný vyšetrovateľ obvinil troch…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trnavský kraj Piatok 15. novembra 2019

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru