Jednou vetou

Traja muži sa vlámali do bytu v Považskej Bystrici, hrozí im väzenie

Ilustračné foto

foto: pixabay

Obvineniu zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody čelia traja muži z Gruzínska. Trojicu na základe operatívnych informácií zadržali ešte 14. septembra na poludnie bezprostredne po spáchaní krádeže vlámaním do bytu na Lánskej ulici v Považskej Bystrici tamojší kriminalisti. Informoval v stredu trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

„Muži vo veku 51, 31 a 31 rokov z bytu odcudzili peniaze, rôzne športové a spoločenské oblečenie, alkohol, päť kilogramov mäsa a iné veci v celkovej výške približne 1000 eur. Po tom, čo vykonali krádež, s ukradnutými vecami nastúpili do motorového vozidla zn. Peugeot s poľskými evidenčnými číslami, ktoré bolo zaparkované asi 200 metrov od domu,“ opísal Kudlička.

Mladý muž sa dobíjal do zatvorenej vinárne, skončil s obvinením v cele

Následnou prehliadkou vozidla policajti podľa neho zaistili ukradnuté veci z bytu, ako aj náradie použité pri vlámaní, na ktorom v súčasnosti prebieha znalecké skúmanie v súvislosti s podozrením na viaceré spáchané krádeže na rôznych miestach na Slovensku. „Policajný vyšetrovateľ z Považskej Bystrice vzniesol voči trom Gruzíncom obvinenie zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody a následne spracoval na všetkých troch podnet na vzatie väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne